">
">

Zombieland

- 26/12/2009
7,17(6 oy)

Zombi filmleriyle dalga geçmeden, hem korku hem komedi barındıran film, 2009’un bu son günlerinde eğlenmek isteyenlerin beklentilerini karşılayacak düzeyde bir yapım.

“Zombieland”de harikalar yaratan bir Woody Harrelson’a, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin ve kendisini oynayan Bill Murray eşlik ediyorlar. Filmin yönetmeni Ruben Fleischer.

Filmde, tüm dünyaya yayılmış olan zombilere karşı, normal kalan bir avuç insanın verdiği mücadele hem eğlenceli hem de gerilimli bir şekilde aktarılıyor. Columbus (Jesse Eisenberg) zombi olmadan yaşamına devam etmeyi başarabilen sayılı insanlardandır. Bunu da kendine koyduğu -filmde de önemli bir mizah malzemesi olan- bir takım kurallar sayesinde gerçekleştirebilmiştir. Artık iyice her kenti hayalet kente benzemiş olan Amerika’da memleketine doğru yola koyulur. Yolda karşılaştığı, zombi öldürmekten haz alan ve neredeyse bu işi sanat haline getirmiş olan Tallahassee (Woody Harrelson) ile yoluna devam eder. Bu yolculukta, hayatının arayışına da cevap bulacaktır…

“Zombieland”in bir absürd komedi olmadığını belirtelim. Zombi filmleriyle ve bu kültürle dalgasını geçmek yerine,yaygın deyimle bu türe bir saygı duruşunda bulunmuş. Öyle ki film, nitelikli mizahının yanında aynı derecede etkili bir korku gücüne de sahip. Yani bir yandan insanı eğlendirirken, beklenmedik bir şekilde korku sularına girebiliyor ve bunu çok da iyi yapıyor. Ayrıca filmden keyif alabilmeniz için, zombi filmlerine aşina olmanıza da lüzum yok. Bu eksiklik, filmden aldığınız eğlence dozunda bir kayba yol açmayacaktır.

Filmde Bill Murray konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kendisini canlandırıyor. Bunun yanında film, toz pembe bir finalle sona ermiyor. Finalin lunaparkta gerçekleşmesi de çok iyi bir seçim. Filmin mizahi etkisine büyük bir katkı sağlıyor.

Kısacası, artık Amerika’dan çıktığını pek göremediğimiz türden, sağlam bir komedi filmi “Zombieland”. Eğlenceli vakit geçirmek için bire bir.

Zombieland Yorumları

Yorum Yok


yedi − = 2

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri