"> ">

Yes Man | Bay Evet

- 27/08/2009
8,58(12 oy)

“Yes Man”e Jim Carrey’in komediye geri dönüşü olarak bakılabilir. Her ne kadar daha önce yıldızının parladığı günlerde ki gibi, iyi bir yapımda yer almamış olsa da, Carrey’i yeniden “komik” görmek sevindirici.

“Yes Man” aslında komedi olarak, bazı kısımları dışında büyük vaatlerde bulunan bir film değil. Kaldı ki film, bir süre sonra romantik-komedi tarzına dönmekte. Filmde, katıldığı bir seminer sonrası önüne çıkan her teklife “evet” cevabını veren Carl’ın(Jim Carrey) başına gelen komik olaylar anlatılıyor.

Yalnız burada şunu belirtmekte yarar var; sonuçta “komedi” göreceli bir kavram olduğu için, doğal olarak bir insanın komik bulduğu sahneye, başka biri hiçbir tepki vermeyebilir. “Yes Man”de bu durum oldukça bariz. Çünkü filme verilen izleyici tepkileri, birbirine oldukça zıt. Yani filme verilecek tepki, tamamen izleyiciye bağlı. Dolayısıyla film, büyük kesmin beğenisini toplayamıyor. Böyle bir isteği de yok gibi zaten. Belli bir noktadan sonra komedi sularından çıkıp iyice romantik-komedi sularına giriyor çünkü. Ayrıca “komik” olduğu kısımlarda, gücünü büyük ölçüde Carrey’den almakta. Bir iki “tipik komik” olan yan karakterin dışında, diğer oyuncuların filme büyük bir katkısı görünmüyor.

Amerikalıların, dünyanın en komik adamı “ilan ettiği” Carrey, üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. “23 Numara” ve “Majestic” gibi yapımlarda oyunculuk yeteneğini kanıtlıyordu. Fakat komedi türü,tahminimce onun için ve izleyenleri için en iyisi.

Sonuçta gülmekten katılacağınız bir film olmasa da, Jim Carrey’i bir komedi filminde izlemek de eğlenceli olabiliyor.

Yes Man | Bay Evet Yorumları

Yorum Yok


yedi + = 8

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri