Windstruck

- 07/07/2006
9,53(34 oy)

My Sassy Girl‘ün tadına doyamayanlar için tamamlayıcı nitelikte bir masal. The Girl’ümüz Ji-hyun Jun yine başrolde ve yönetmenimiz+senaristimiz yine Jae-young Kwak.

My Sassy Girl ile aynı düzeyde olmasa da, hayranları için kaçırılmaması gereken bir film. Benzer türde olmasının dışında, biraz aksiyon katılmış olması ve bazı bölümlerini tamamen masal olarak tanımlamak suretiyle anlamlandırabilmiş olmam farklı yönleri…

Aslında bunu söyleyebilecek kadar uzakdoğu filmi izlediğimi düşünmesem de, uzakdoğu insanı olaylara/seçimlerine tesadüfler temelli yön vermeyi seviyor, irade unsuru terazinin diğer ucunda pek hafif kalıyor, gibi…

Windstruck, finaline kadar izlediğiniz takdirde, My Sasy Girl’ü daha anlamlı hale getirecek ve yönetmene olan saygınızı artıracak bir yapım.

Windstruck Yorumları

13 Yorum


1 × = üç

 • yakupy 13 Ağustos 2007 18:58

  Bu filme sahip olan kimse var mı?

 • yakupy 21 Ağustos 2007 19:46

  Gerek kalmadı ben buldum:)

 • Yaricello 23 Ekim 2007 1:10

  Bulan arkadaşım bana da linkini gönderirsen sevinirim

 • Sadık 11 Ocak 2008 15:50

  Arkadaşlar WINDSTRUCK elinde olan veya indirilen bir link bilen var mı gönderirseniz sevinirim

 • yavuztoy 18 Şubat 2008 23:51

  yine Ji-hyun Jun ve yine muhteşem bir film
  yine tüm kore filmlerinde yaptığım yorum gibi, holywood un büyüsüden sizleri kurtaracak bir film dealarca izleyin derim
  film ben de mevcut arkadaşlar, yakın da olanlara filmi diğer arkadaşara da link verebilirim
  yavuz_toy@hotmail.com

 • ilahiler 28 Şubat 2008 16:08

  Muhteşem bir film sinema keyfi en güzeli..

 • wares 4 Nisan 2008 10:55

  Film süper …

 • Aşk 7 Nisan 2008 12:11

  Bu film kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel bir film.. Muhteşemdi… My Sassy Girl de bi harikaydı… A moment to remember ve crying out love in the center of the world filmlerini sizlere şiddetle tavsiye ediyorum..

 • Erdal 24 Nisan 2008 14:36

  arkadaşlar elinde film olan yada link verebilecek olan var mı?
  gerçekten tekrar yada uyarlama senaryolara bel bağlamış hollywood sinemasından sıkılanlar için uzakdoğu ki ozellikle kore sineması çok guzel bir kaynak diye dusunuyorum..Hala uzakdoğu sinemasına önyargılı olanların "My Sassy girl" filmini izledikten sonra düşüncelerini değiştireceğine eminim..

 • Erdal 13 Mayıs 2008 10:40

  Filmi yamahe’nin yardımlarıyla izlemiş bulunuyorum. Yamahe’nin film hakkındaki yorumlarını filmi izledikten sonra daha bir anlam kazanır oldu. Gerçekten filmi bir masal havasında (ki filmin içinde masallara da yer veriliyor) izleyince ayrı bir zevk alınıyor ve My sassy girl filminin sonrasında bu filmi izlemek gerçekten G.Kore sinemasının ne kadar süprizlerle dolu olduğunu gösteriyor…
  Ben artık çok kaliteli yapımlarının dışındaki Hollywood filmlerini izlemiyorum. Tamamen bütün araştırmalarımı ve seyir tercihlerimi öncelikleG.kore geniş çapta uzakdoğu sinemasına yöneltmiş bulunuyorum ki sinemayı seviyorum diyen herkesin artık bilgi sahibi olması gerekli bir alan diye düşünüyorum Uzakdoğu hakkında….

 • yavuz 22 Mayıs 2008 22:26

  buraya linkleri yazamyoruz malesef, bu yuzden ıseyene linkleri mail atabılırım  bununla beraber diğer zakdogu arsıımdekı tum fılmleri  "my sassygirl" başlığı altında yazdım, diğer uzakdogu film tavsiyelerinizi bekliyorum, özellikle yamahe hocam, siz bizden daha tecrübelisinzdir eminm, u noktada yardımlarınız beklıyrm…
  my sassy girl başlığına bakın derim

 • cemo 16 Kasım 2009 8:56

  arkadaşlar şunun linkini yollayın bakalım olmaz mı :)

 • Quintus 21 Şubat 2011 9:29

  Selam,
  Mükemmel bir film. Gözyaşlarıyla izleyeceksiniz. My Sassy Girl adlı filmi izledikten sonra izlemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü 2 film de birbirlerini tamamlıyorlar. Kadim bir dostumun tavsiyesi üzerine izlediğim filmin etkisinden hala kurtulamadım. Soundtrack albümleri filmler kadar kusursuz.
  Sakin bir zamanınızda, kız /erkek arkadaşınızla seyredilebilecek belki de en güzel film. Düşünürken hala etkisindeyim.Ne söylemem lazım sözcükler bulamıyorum.
  Bu filmi ve My Sassy Girl filmlerini bulamayanlara yardımcı olabilirim. Bende orjinal dillerinde ve Türkçe/İngilizce altyazılarıyla filmler mevcut. Ayrıca Soundtrack albümleri de elime geçti.

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri