When in Rome – Aşk Çeşmesi

- 21/08/2012
6,00(1 oy)

Bildik kalıpları tekrar tekrar izlemekten sıkılan romantik – komedi izleyicisi için “When in Rome” ilk başta enteresan gelebilecek bir yapıt. Fakat filmin kalite dozunu aşağılara çeken o kadar çok sebep var ki…

 

Öncelikle “When in Rome”un en büyük sıkıntısı, pek çok yerinde bir TV filmi hissi uyandırması. Başrol oyuncularından Kristen Bell’in kimi zaman kendisini gösteren iticiliği de olumsuz unsurlar arasında gösterilebilir. Hatta bu başrol için ne kadar doğru bir tercih olduğu da tartışılır. Beri yandan filmin fantastik bir kalıba giren hikayesi de, bunu uygulama biçimi de kötü. Mizahın ön plana çıktığı ve izleyeni güldüren birkaç sahne var belki ama filmin sahneleri arasında belirgin bir dengesizlik var. Mesela kaliteli bir espirinin ardından nereden çıktığını anlayamadığımız bir tuhaflıkla karşılaşıyoruz ve açıkçası tüm film bu şekilde ilerliyor.

 

Romantik – komedi severlerin dahi belki de sempatik bulmayacağı “When in Rome”a belki yan karakterleri için göz atılabilir.

 

Filmin yönetmeni Mark Steven Johnson. Oyuncu kadrosu ise hayli parlak: Josh Duhamel ve Kristen Bell’e Danny DeVito, Anjelica Huston ve Will Arnett eşlik ediyor. 

When in Rome – Aşk Çeşmesi Yorumları

Yorum Yok


dört + 8 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri