Warrior – Savaşçı

- 11/10/2012
10,00(1 oy)

Ülkemizde vizyona girmeden doğrudan DVD olarak yayınlanan “Warrior” adını daha çok Oscar yarışlarında duyurmuştu. Boksla ilgili bir spor filmi olan yapım, her boks filmi gibi özünde başka meseleler barındırsa da ilgiyle izleniyor.

 

Hayli karışık bir aile hikayesi gördüğümüz filmde birbirine ve babalarına küs iki kardeş var. Babaları, zamanında yaşadığı alkol problemi nedeniyle aileye epey bir dert olmuş. Bu sırada da kardeşlerin yolları ayrı düşmüş. Bu parçalanmış çekirdek aile bir boks turnuvası sebebiyle bir araya geliyor ve bu üç kaybeden, bu makus talihini yenmek istiyor.

 

Nerdeyse her boks filminde olduğu gibi “Warrior” da doğrudan bir boks filmi değil. Bu sporu arkasına alıp bir aile dramı anlatıyor. Bu filmlerin sayısı ne kadar fazla olsa da, birbirlerine ne kadar benzeseler de hepsi de ilgiyle izlenebiliyor. “Warrior” da aynen böyle bir film. Filmin yüksek imdb.com puanına bakıp bir başyapıt beklemek hayal kırıklığı yaratabilir ancak izlemesi zevkli, başarılı bir dram olmuş.

 

Filmin yönetmeni Gavin O’Connor. Yükselen yıldız Tom Hardy’nin kariyerinin en etkileyici performanslarından birini sergilediği filmde diğer rollerde tecrübeli aktör Nick Nolte, Joel Edgerton ve “House M.D.” dizisiyle hatırlanabilecek Jennifer Morrison’ı görmek mümkün.

Warrior – Savaşçı Yorumları

Yorum Yok


bir + = 3

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri