"> ">

Vantage Point | Bakış Açısı

- 26/07/2009
6,86(7 oy)

“Bakış Açıcı” içerik olarak çok iddialı değil. Zaten filmin üzerinde durduğu nokta da içerik değil. Bir Amerikan başkanına düzenlenen suikast, merak uyandırıcı bir konu değil sonuçta. Filmin meselesi “farklı görmek” üzerine kurulu. Bu konuda da oldukça başarılı.

“Bakış Açısı” bir suikastı “farklı gözlerden” bizlere aktarıyor. Olayı üç farklı kişinin bakış açılarıyla izledikten sonra, final bölümünde olayın tamamen çözümüne tanık oluyoruz. Üstelik herhangi birinin yorumuyla değil, konuya” tarafsız” olan yönetmenin yorumuyla.

Bunun dışında film konuyu çok ekonomik kullanmış. Sadece üç kişiden durumu gözledikten sonra, olayın çözümüne yer vermiş. Öyle zannediyorum ki yönetmen burada temkinli davranmış. Elindeki bu malzemeyi, filmi uzatarak riske sokmak istememiş. Bunun doğru bir tercih olduğunu söylemek mümkün.

Oyunculardan üst düzey bir performans sergileyen de olmamış bana göre. Ama “The Last King of Scotland”la en iyi erkek oyuncu oscarı dahil birçok önemli ödülü silip süpüren “Forest Whitaker”, “göz önünde” olduğu anlarda ağırlığını hissettiriyor.

Finalinde, medyanın insanlara yansıttığı “gerçekliği” de sorgulayan film, vakit ayırmaya değer.

[imdb]0443274[/imdb]

Vantage Point | Bakış Açısı Yorumları

Yorum Yok


beş − = 1

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri