Unstoppable – Durdurulamaz

- 29/10/2012
7,00(1 oy)

Geçtiğimiz haftalarda intihar ederek trajik bir şekilde hayatına son veren Tony Scott’ın 2010 tarihli filmi “Unstoppable” yönetmenin sinema kariyerinde yönettiği son film olarak hafızalara kazınmış durumda.

 

Usta sinemacının hayranları için “Unstoppable”ın böyle manidar bir özelliği bulunmakta fakat filmi duygusallıktan biraz uzaklaşıp incelemeye kalkarsak, filmin bir konu bütünlüğü problemi göze çarpıyor öncelikle. Filmin iki kahramanı Frank ve Will kontrolden çıkmış olan trenle bağ kurabilmek için uzunca bir süre bekliyorlar ve ikilinin sıcağı sıcağına aksiyonun içine dalmalarını seyretmek için filmin son kısımlarını beklemek gerekiyor. Arada gerçekleşenler ise tam bir klişe bombardımanı. Sahne geçişlerinden karakterlerin diyaloglarına, hatta Frank ve Will’in başlangıçta yaşadıkları gerilime kadar tüm unsurlar daha önce tekrar tekrar karşımıza çıkmış olan kalıplardan ibaret.

 

Filmin dikkat çeken olumlu yanı ise tüm bu kusurlarına rağmen izleyeni ekran başına bağlamasında gizli.Tüm bu eksikler bir araya geldiğinde, ilginç bir şekilde izleyeni kendisine çekiyor.

 

Filmin başrollerinde Denzel Washington, Chris Pine ve Rosario Dawson var.

 

Son olarak Tony Scott’ın sonlanan sinema kariyerindeki önemli filmlerden “Man on Fire” , “The Fan” ve “Enemy of the State”i halen izlemediyseniz eğer, seyretmenizi öneririm.

Unstoppable – Durdurulamaz Yorumları

Yorum Yok


− 2 = dört

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri