Türkiye’nin ilk web sinema filmi: Kalbim (My Heart)

- 01/09/2012

İlk kez bir sinema filmi sinemalarda değil web ortamında vizyona giriyor.

Yapımcılığını DGB MEDYA’nın, yönetmenliğini ise Hakkı GÖRGÜLÜ’nün yapacağı KALBİM filmi 14 ŞUBAT 2014 günü web ortamında vizyona girecek. Sacramento ve İstanbul arasında geçen hazin bir Facebook aşkının anlatıldığı film İphone, ipad ve Facebook üzerinden de izlenebilecek. Film, İngilizce, İspanyolca ve Çince alt yazı seçenekleri ile aynı anda tüm dünyadan da izlenebilme özelliğine sahip olacak.

Filmin yönetmeni Hakkı GÖRGÜLÜ, “DGB MEDYA olarak uzun zamandır bu projenin hazılığındaydık, Türk sineması için büyük bir atılım olacak, ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi. Proje içersinde alanında uzmanlaşmış dünyaca ünlü isimlerle çalıştığını belirten Hakkı GÖRGÜLÜ, izleyenleri iyi ve kaliteli bir aşk filminin beklediğini belirtti.

Filmin oyuncu kadrosu henüz netleşmezken alınan bilgilere göre Dünya ve Türk sinemasından yıldızların filmde oynaması öngörülüyor.

Kalbim (My Heart) Snopsis

AŞK. Öyle ki; dokunmak yok, koklamak yok, hissetmek yok, sadece bilip hayal etmek ve o hayalle yaşamak var. Hayatın getirdiği tüm olumsuzlukların aşkla kesiştiği karanlık ancak bir o kadar umut dolu bir evre. Bugüne kadar yapılmış tüm aşk filmlerinden farklı olarak ele alınan “aşk” konusu, birbirini hiç görmeden, dokunmadan yaşayan bir çiftin hikayesi üzerinden anlatılıyor. İşte İstanbulda yaşayan Ozan ile California’da mimarlık masteri yapan Selen’in aşkı da böyle bir aşktı. Facebook’ta başlayan bu aşk çok uzun sürmez ve tüm aşk hikayelerinde olduğu gibi taraflardan biri bir gün vazgeçer. Selen, bir gün beklenmedik bir şekilde Ozan ile iletişimini keser. Aşkını kaybetmeye ve hayatındaki diğer olumsuzluklara dayanamayan Ozan bunun üzerine ölüm orucuna başlar. Bu hikayeyi duyan ve genç bir gazeteci olan Ayşe bu aşkı gazete manşetlerine taşır. Gazete manşetlerindeki bu haber zengin ve yaşlı bir kadın olan Melek Hanım’ın dikkatini çeker. Dünyada hala böyle aşkların varolduğunu gözleri  ile görmek isteyen Melek Hanım bir gün Ozan’ın kapısını çalar ve ona bir teklifte bulunur. Bu teklif hayatı boyunca mutsuz aşklar yaşamış Melek Hanım’ın, kayıplara karışmış Selen’in ve ölüm orucundaki Ozan’ın hayatında büyük değişimlere yol açacaktır. 

Türkiye’nin ilk web sinema filmi: Kalbim (My Heart) Yorumları

Yorum Yok


bir × 8 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri