Türk Sinemasının Geleceği Aranıyor!

- 17/04/2014
10,00(3 oy)

İstanbul (Erkek) Lisesi, 11 sene önce düzenlemeye başladığı Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de kaldığı yerden tüm hızıyla devam ettiriyor. Yarışma Türkiye’de düzenlenen ilk liseler arası kısa film yarışması olma özelliğine sahip.
Yarışmanın son katılım tarihi 2 Mayıs 2014′tür.

Geçtiğimiz sene Türkiye’nin dört bir yanından toplam 95 filme ev sahipliği yapan yarışma, bu sene daha çok gence ulaşmayı amaçlıyor. Yarışma, öğrencileri genç yaşta sinemaya yöneltiyor ve onlara sinema sevgisi kazandırmayı hedefliyor, bu sayede Türk Sinemasının geleceğine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Kısacası Türk Sineması’nın geleceğini arıyor! Sinema çevreleri tarafından büyük beğeni toplayan “İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması”, genç yönetmen adaylarına güzel fırsatlar tanıyor, gençlerle ustaları bir araya getiriyor ve tüm liseli gençleri kısa film çekmeye davet ediyor.

Yarışma jürisinde; Selim Evci, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Araş. Gör. Dr. Tonguç Sezen; oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Özge Özberk, Bennu Yıldırımlar yer alıyor.

Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen filmin yönetmenine HD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödüller veriliyor.

Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, 5 Haziran 2014 Perşembe gecesi gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Türk Sinemasının Geleceği Aranıyor! Yorumları

Yorum Yok


+ 4 = altı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri