Triggerman

- 09/10/2012
10,00(1 oy)

Çocukluğunu 80’lerde yaşamış olan nesil için Terence Hill bir süperkahraman niteliği taşıyor. “O kim?” derseniz fotoğrafına baktığınızda kendisini hemen çıkarmanız mümkün.

 

Terence Hill’in yönetmen koltuğunda da oturduğu “Triggerman” tıpkı “Cehennem Melekleri”nde amaçlandığı gibi bir nostalji rüzgarı estirip, eski yapıtları anımsatmak istiyor. Bunu yaparken zamanında çekilen Western filmlerinin şiddet özendiriciliği de ince ince eleştiriliyor.

 

“Triggerman”in başarılı bir karakter çalışması mevcut olsa da pek çok karakter derinleştirilmek istenirken soru işaretlerini de bir arada getiriyor. Filmin son anlarına yaklaşırken dahi onlarla ilgili bir şeyler öğreniyoruz. Sanki bir devam filminin içinde gibiyiz. Filmin bu karakter geliştirme çabası sonuna kadar bitmeyince tuhaf bir yapı çıkıyor ortaya.

 

Onun dışında konu tümüyle klişelere yaslanıyor. Küçük bir kasabaya hastane yapmak için düzenlenen poker turnuvası ve bu turnuva için kasabaya akın eden belalı adamlar… Konudan pek bir şey beklemeyin, sadece bir nostalji rüzgarı estiriyor. Onun dışında oturup filmi izlemek için bir neden de yok.

 

Filmin diğer yönetmeni Giulio Base. Terence Hill’in başrolünde olduğu filmin diğer oyuncularından dikkati çeken tek kişi ise Ornella Muti.

Triggerman Yorumları

Yorum Yok


1 + beş =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri