"> ">

Transporter 3 | Taşıyıcı 3

- 04/07/2009
4,50(4 oy)

Transporter’da da devam eden birçok seride olduğu gibi, her seferinde bir öncekinden daha başarısız işler çıkıyor. Umarım bu gidişle “Saw” gibi, TV filmi hissi veren devam filmleriyle karşılaşmayız.

Filmin, serinin önceki filmlerine uygun bir konusu var. Filmin içeriğindeki olaylara da -zamanla yarış, her türlü zor durumdan “bir şekilde” sıyrılma vs.- ilk iki filmi seyredenler zaten yabancı değil. Kaldı ki bu tarz filmlerde bu malzemeler bolca bulunmakta.Bu sebeple filmin çekici hale gelebilmesi için bol aksiyon iyi bir fikir olabilirdi sanırım. Filmde aksiyonun “tavan yaptığı” sahneler olmakla birlikte filmin bütününde bu sahneler az ve onlar da maalesef yönetmenin zevksizliğine kurban gitmiş. Tabii ki kimsenin “Bourne serisi” kadar kaliteli bir aksiyon beklentisi olacağını düşünmüyorum ama filmde Statham varsa, O’nun içinde bulunduğu aksiyon sahneleri filmi kurtarmaya yeterli olabilirdi diye düşünüyorum.

Zaten yapım büyük oranda sırtını Statham’a dayamış gözüküyor. Statham da (kötü bir partnere rağmen) elinden geleni yapmış. Özellikle son bir iki yılda rol aldığı yapımların büyük bir kısmı kalburüstü işler olmamasına rağmen aksiyon sinemasındaki yerini iyice sağlamlaştırmış durumda bana göre. Her ne kadar daha iddialı yönetmenlerle daha kaliteli işlerde yer almasını arzu etsem de, bu “durumu” ona ve yer aldığı filmlere yakışıyor diye düşünüyorum.

Sonuç olarak serinin en zayıf filmi. Ama insan ilk ikisini izleyince, üçüncüsünü de marak ediyor ister istemez.

Transporter 3 | Taşıyıcı 3 Yorumları

2 Yorum


dokuz × 3 =

  • tv rehberi 19 Temmuz 2009 12:30

    bence taşıyıcı serisine bu film gerekmezdi daha orjinal bir senaryo ile 3. filmi çekebilirlerdi.

  • Bess Radish 29 Şubat 2012 0:16

    Hi there, I found your blog via Google while looking for a related topic, your site came up, it looks great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri