"> ">

Transformers: Revenge of the Fallen | Transformers: Yenilenlerin İntikamı

- 04/12/2009
5,50(4 oy)

Oldukça zorlama bir öyküyle, etkileyici görsel efektler sunan film, ilk film gibi (Transformers) izleyene görsel bir şölen sunuyor.

İkinci filmin kadrosunda, ilk filme göre önemli bir değişiklik göze çarpmıyor. Shia LaBeouf ve Megan Fox yine başrollerde. Onlara Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro ve Matthew Marsden eşlik ediyorlar.

İlk film, Autobot’ların Deception’lara karşı üstünlüğüyle sonuçlanmıştı. İkinci filmin girişinde, Deception’ların bazılarının halen dünyada olduğunu görüyoruz. Zaman zaman beklenmedik yerlerde ortaya çıkıyorlar ve çeşitli bahaneler sayesinde, bu robotların varlığı, insanlardan saklanıyor. Bir yandan da Dünya dışındaki Deception’lar intikam almak için fırsat kolluyorlar. Ve bir dizi “talihsiz tesadüf” sonucu, başlatmak için bekledikleri intikam planını harekete geçirebiliyorlar…

“Transformers: Revenge of the Fallen-Transformers: Yenilenlerin İntikamı” epey zorlama bir hikayeye sahip. Yönetmen Michael Bay, zaten pek sağlam olmayan bu hikayenin boşluklarını doldurmakla uğraşmayıp daha fazla aksiyon sahnesine yer verse, kimsenin bir itirazı olmazdı sanırım. Çünkü aksiyon sahneleri, ilk filmi aratmaktan ziyade onun bir adım önüne geçiyor.

Filmin büyük bir gişe başarısı kazandığına bakıldığında, ufukta bir devam filmi daha gözüktüğü söylenebilir. Zaten filmin finalinde de, bir devam filmi için yeterince açık bir kapı bırakılıyor. Yalnız Megan Fox, bu filmden sonra yönetmen Michael Bay’a nazi benzetmesi yapmış ve filmin berbat bir hikayeye sahip olduğunu söylemişti. Megan Fox’un olası bir devam filminde yer alması, bu şartlarda pek mümkün gözükmüyor. Tabii bunu zaman gösterecek.

Amerikan filmi olmanın getirdiği, filmde bolca yer alan “yüce Amerikalıların fedakarlıkları”nı dikkate almazsak, filmin görsel açıdan son derece etkileyici bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

Transformers: Revenge of the Fallen | Transformers: Yenilenlerin İntikamı Yorumları

Yorum Yok


beş × = 45

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri