Toy Story 3 | Oyuncak Hikayesi 3

- 23/04/2012
9,25(4 oy)

“Toy Story 3”le ilgili çeşitli sitelerde ve medyada yer alan en büyük yanılgıyı en başta dile getirelim. Film vizyon tarihi boyunca genelindeki havasından ve özünden farklı olarak komik değil de duygusal olarak nitelendirilmiş ve “Mendillerinizi hazırlayın.” veya “Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.” gibi cümlelerle tanıtılmıştı lakin kazın ayağı öyle değil. Film, tıpkı serinin ilk iki filminde olduğu gibi çok eğlenceli ve belki de serinin en komik filmi. Sözü edilen duygusallık ise yalnızca filmin son beş dakikasında kendisini gösteriyor ve sadakat konusuna değinerek izleyenlerini duygulandırıyor. Filmin genelinde böyle bir atmosfer yok.

Serinin üçüncü filminde Andy’nin oyuncakları sayı olarak oldukça azalmış durumda. Andy de üniversiteye gideceği için oyuncaklarını ne yapacağı konusunda kararsız. Üniversiteye sadece Woody’yi götüreceğini belli eden Andy, bu sebeple diğer oyuncakların kendilerine farklı bir rota çizmesine de ön ayak oluyor fakat diğer oyuncaklar bu sebeple sığındıkları kreşte istedikleri ortamı bulamıyorlar…

Üçüncü film, ikinci filmin tarihine bakılırsa oldukça uzun bir süre sonra gösterime girdi. Filmin teknik yönünde gözle görülür bir farklılık olsa da belli ki bu fark, diğer filmlerin de niteliğinin düşürülmemesi adına bir uçurum olmamış. Filmde birçok yeni oyuncak görüyoruz yine fakat en enteresan ilişki Barbie ve Ken arasında gerçekleşiyor. İlk iki filmi izlemeye gerek duymayıp seriye bu filmle başlarsanız birçok noktayı yeterince idrak edememeniz mümkün. Buzz’ın hafızasıyla ilgili geçmişte yaşadığı problem, Jessie’nin Buzz’la olan ilişkisi veya Patates Kafa’nın “evlatlıklarıyla” yaşadıkları gibi pek çok noktayı gözden kaçırmayı da göze almanız gerek. O yüzden en iyisi seriyi en başından oturup izlemek.

Dediğimiz gibi üçüncü film serinin en iyisi ve en komiği olmuş. Filmin finalinde belirgin bir veda gözükse de “tadında bırakma” kavramını iyi anlayamamış olan Hollywood serinin dördüncü filmi için hazırlıklara başlamış durumda.

Filmin yerli seslendirme kadrosunda beklendiği üzere Mehmet Ali Erbil ve Haluk Bilginer yok. Ama başta Ayhan Kahya olmak üzere tüm ekip oldukça başarılı. Orijinal seslendirme kadrosunda ise bir değişiklik göze çarpmıyor. Tom Hanks ve Tim Allen yine kadronun başını çekerken Whoopi Goldberg, Michael Keaton ve Joan Cusack gibi isimler de dikkat çekiyor. Filmin yönetmeni bu kez Lee Unkrich.   

Toy Story 3 | Oyuncak Hikayesi 3 Yorumları

Yorum Yok


altı − = 0

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri