Toy Story 2 | Oyuncak Hikayesi 2

- 04/04/2012
8,45(11 oy)

“Toy Story 2″ ilk filme hiç bulaşmadan kendisine başka bir alan açarak başlıyor. Lakin iyi gişe yapmış filmlerin devamında gelen akıbete o da uğruyor. Tüm çabalara rağmen, film iyi de olsa, ilki kadar eğlendirmiyor.

Filmde bir dizi aksilik sonucu bu kez Woody’nin başı derde giriyor. Kendisini bir Oyuncak Müzesi’ne satılmak üzere bulan Woody’yi kurtarmak için arkadaşları seferber oluyor…

İlk filmdeki çeşitlilik aynen devam ederken üzerine birşey eklenmediğini üzülerek görüyoruz. İlk filmin gizli yıldızları oyuncak askerleri bile pek göremiyoruz. Yani daha renkli veya daha curcunalı bir film çıkmamış. Woody’nin akıbeti pek komik olmasa da onu bulmak için çabalayan Buzz öncülüğündeki ekibin başlarına gelenler çok komik. Hatta bir iki sahnede kahkaha krizine girmeniz bile mümkün. Zaten filmi kurtaran da bu olaylar oluyor.

Birkaç yetişkin espirisi görmekle birlikte bu espiriler de cesurca değiller haliyle. İlk filmdeki tadı alamasanız bile ikinci filmi de seveceksinizdir.

Filmin Türkçe seslendirme kadrosunda yine özenli bir çalışma mevcut. Bazı karakterlerde değişim gözükse de Woody ve Buzz’ı yine Mehmet Ali Erbil ve Haluk Bilginer seslendiriyorlar. Orijinal seslendirme kadrosunda da Tom Hanks ve Tim Allen yine kadrodalar. Filmin yönetmeni yine John Lasseter.

Toy Story 2 | Oyuncak Hikayesi 2 Yorumları

Yorum Yok


− beş = 1

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri