Thor: The Dark World – Thor: Karanlık Dünya

- 28/03/2014
10,00(1 oy)

İlkini izlemediğim halde abonesi olduğum izle öde sistemi dahilinde olduğu için doğrudan ikincisini seyrettiğim “Thor”da, ilk filmden pek de iz yok. Var olanları da görmeniz çok kolay.

 Thor The Dark World

Marvel’ın tüm süper kahramanlarını birleştirdiği ve ciddi bir gişe canavarına dönüşen “Yenilmezler”den Thor ve kötücül kardeşi Loki’ye alışığız zaten. Bu filmde “Yenilmezler”e yalnızca bir sahnede atıf yapılıyor. O filmin merkezindeki Thor – Loki ikilisinin zıtlığı bu filmle, farklı bir şekilde de olsa yine merkezde.

İlk filmde sevgilisini bırakarak evreni kurtarma işleriyle meşgul olan Thor, görevini tamamlamasının ardından sevgilisiyle ciddi düşünmeye başlayacakken yüzyıllar öncesinden gelen bir tatsızlıkla uğraşmak zorunda kalıyor. Üstelik bu kez sevgilisi tehlikenin içinde ve daha da garibi zıt kardeşi Loki’yle iş birliği yapmak zorunda.

Filmin başından itibaren mizahı sırtlanmaya çalışan, “2 Broke Girls”te de benzer bir role soyunan Kat Dennings, yalnızca fiziksel güzelliğin yeterli olmadığını defalarca ispatlıyor adeta. Evet, gerçekten hoş biri lakin her iki rolünde de ısrar ettiği ses tonu ve ondan zorla bir komedyen çıkarılmaya çalışılması film boyunca göze battıkça batıyor. Araya serpiştirilen espiriler de olmamış bir hava veriyor ne yazık ki.

 Thor The Dark World

Son yılların en somut kötülerinden Loki ise Tom Hiddlestone’un etkileyici peformansıyla bir kez daha iz bırakıyor. “Her şeyden biraz” düşüncesiyle oluşturulmuş bir film “Thor: The Dark World”. İkinci filmin aşırılık duvarına çarpmaması zaten zorken böyle bir anlayışla bu tuzağa ister istemez düşüyor.

Filmin yönetmeni Alan Taylor. Oyuncu kadrosunda kendisine acilen farklı bir kariyer inşa etmeye başlamak zorunda görünen Chris Hemsworth, yaşlandıkça sempatisinden de yitirmeye başlayan Natalie Portman, Kat Dennings, Anthony Hopkins, Rene Russo, Tom Hiddleston, Zachary Levi, Christopher Eccleston, Jamie Alexander, Idris Elba, Stellan Skarsgard ve “Lost”tan hatırlayabileceğimiz Adewale Akinnuoye-Agbaje var.

Thor: The Dark World – Thor: Karanlık Dünya Yorumları

Yorum Yok


2 + altı =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri