This Means War – İyi Olan Kazansın

- 17/11/2012
8,00(2 oy)

“This Means War” vizyona girdiğinde pek olumlu eleştiriler almamıştı. Filmin hafifliğinden bahsedenlerin sayısı çoktu. Bu da ister istemez filmi izlemeye başlarken bende bir beklenti düşüklüğüne yol açtı.

 

İşte belki de bu sebeple “This Means War” çok keyifli bir bir buçuk saat yaşattı bana. O sebeple her şeyden önce filmi izlemeye başlarken beklentileri düşük tutmakta yarar var.

 

İki CIA ajanının, ki aynı zamanda çok da yakın arkadaşlar, aynı kadına aşık olması sonucu girdikleri mücadeleyi anlatan film, esasında çok ciddi hatalar barındırıyor. İki ajanın CIA çalışanlarını çıkarlarına kolayca alet etmeleri, tuhaf takip sistemleri vs. filmin birçok kusuru var. Ne var ki yapım bu kusurlarla pek ilgilenmiyor ve eldeki malzemeyi nasıl çekici hale getirebileceğinin planlarını yapıyor. Bu sebeple de mizahi yönüne ağırlık veriyor ve seyircinin de mantık hatalarına takılıp esası kaçırmasına izin vermiyor. Filmin mizahi yönü de epey kuvvetli olunca, izleyenin eğlenmesi kaçınılmaz oluyor.

 

Yalnız şunu da belirtmekte yarar var, tüm film boyunca görmezden gelinen kusurlar son bölümlerde alıp başını gidiyor. Tıkanan senaryonun açılış şekli bu film için bile oldukça yanlış. Hele final sahnesi “ne gerek vardı” dedirtiyor insana.

 

Filmin oyuncu kadrosunda yükselen yıldız Tom Hardy,  Chris Pine ve Reese Witherspoon var. Filmin yönetmeni “Terminator Salvation”dan hatırlanabilecek McG.

This Means War – İyi Olan Kazansın Yorumları

1 Yorum


7 + = onbeş

  • Sinema 18 Kasım 2012 23:15

    Oldukça güzel bir film, benim puanım 8/10. Teşekkürler.

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri