The Woman in Black – Siyahlı Kadın

- 11/12/2013
10,00(2 oy)

Başrolünde Daniel Radcliffe olmasa muhtemelen adını bile duymayacağımız bir film “The Woman in Black”. Filmin başrol oyuncusunun kariyerindeki ısınma turu olması dışında bir şahanesi de yok.

 The Woman in Black

Ölmüş insanların ruhlarının, artık her nedense başka başka kişilere musallat oldukları filmlerden “The Woman in Black.” Bir süre sonra sıradanlaşan başarılı dekorları dışında, tamamında “bö” efektleriyle izleyiciyi etkilemeye çalışıyor. Herhalde bir 15 yıl önce vazgeçilmesi gereken ani kamera hareketleri, filmin izleyiciyi etkilemek için elindeki tek malzeme. Bunu da sonuna kadar sömürüyor. Konusu ise dediğimiz gibi, “Perili Ev”den bu yana basit korku filmlerinin vazgeçilmezi kötü bir ruh oluyor.

 The Woman in Black

Neyse ki filmin süresi 90 dakika kadar. Yani filmi izlemek için ekran başına oturma talihsizliğinde bulunmuş olsanız bile fazla uzun sürmüyor. Hiç mi olumlu yanı yok derseniz, “Harry Potter”la büyüyen Daniel Radcliffe’in yeni kariyerindeki ilk basamak, bir nevi giriştiği bir sınav bu film. Kendisi de bunun farkında olsa gerek, büyük şeyler vaat etmeyen bir filmde seyirciye yeni kariyerinin ipuçlarını veriyor. Harry olmayı bırakması için ise birkaç film daha geçmesi gerek.

 The Woman in Black

Filmin yönetmeni James Watkins. Oyuncu kadrosunda Ciaran Hinds, Liz White ve Janet McTeer gibi ismler var.

The Woman in Black – Siyahlı Kadın Yorumları

Yorum Yok


altı − = 1

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri