The Tournament | Turnuva

- 22/11/2009
4,00(2 oy)

Klasik bir konu üzerinden yürüyen ve türünün sahip olduğu bütün klişeleri kullanmaktan çekinmeyen “The Tournament – Turnuva”, “bol aksiyon ve patlama” sevenler için doğru bir seçim gibi gözüküyor.

Filmde Robert Carlyle, Ian Somerhalder, Kelly Hu, Scott Adkins ve Ving Rhames rol alıyorlar. Bir türlü yıldız mertebesine ulaşamayan aktör Robert Carlyle, sarhoş rahip rolünde, genelde başarabildiği üzere iyi bir oyunculuk çıkarmış. Ian Somerhalder’ı da, “Lost” dizisindeki Boone karakterinden hatırlayabilirsiniz. Filmde, insan öldürmekten, daha doğrusu herhangi bir canlıyı öldürmekten zevk alan psikopat Miles karakteriyle karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmeni Scott Mann.

Filmde, büyük bir para ödülü için birbirlerini öldürmek zorunda olan 30 suikastçının, bol kanlı infazlarını izliyoruz. Bu oyuna, öldürmekten haz aldığı için giren de var, intikam için giren de var. Oldukça zengin olup, artık yeni heyecanlar arayan varlıklı insanların para yatırdıkları oyunda, her oyuncu için belli bir oranda bahis oynanabiliyor.

Bir katilin bile insani yönleri olduğundan tutun da, zenginlerin, ne kadar büyük güçleri olduğu ve bunları ne doğultuda kullandıklarına kadar film, neredeyse hiçbir yeni şey söylemiyor. Ayrıca oldukça fazla kurşun harcandığı sahnelerdeki mantıksızlıklar da diz boyu. Finalinde yer alan adalet ve ahlak derslerine değinmiyorum bile. Filmi bir nebze de olsa izlenir kılan şey ise dövüş sahneleri ve aksiyonu. Onun dışında, filmdeki küçük sürprizleri ve öykünün gidişatını tahmin edememek neredeyse imkansız!

Gücünü aksiyondan alan “The Tournament”, fazla ciddiye almadığınız ve büyük beklentilere girmediğiniz taktirde, eğlenceli bir seyirlik bile olabilir.

The Tournament | Turnuva Yorumları

Yorum Yok


+ 4 = yedi

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri