The Skin I Live In | İçinde Yaşadığım Deri

- 18/04/2012
8,25(4 oy)

Almodovar filmlerini izlerken oluşan “Sanki hep aynı filmi seyrediyor olma durumu” bu filmde de var, evet. Film başlangıçta farklı bir hikaye çizecekmiş gibi dursa da bir süre sonra yine bildik bir Almodovar filmi kimliğine bürünüyor. Fakat bu kez filmi bu sulardan çıkaracak birkaç öğe de var.

Bunlardan ilki filmin akıl almaz bir intikam öyküsü barındırıyor olmasında gizli. Bu öykü film ilerledikçe yavaş yavaş su yüzüne çıkıyor ve filmdeki bir iki gizemi çözmeye çalışan seyirci için pek de sürpriz olmuyor bu gelişme fakat yine de intikamın acımasızlığı gerçekten çok enteresan ve dikkat çekici. Sırf bu özelliğiyle bile film “intikam filmleri” diye bir liste yapılacak olsa eğer ilk 3’e hiç zorlanmadan girerdi herhalde. Yalnız bu öykünün esrarı bir “sürpriz final”e yol açmıyor. Yani ortada karmaşık bir kurgu yok. Eğer filmde bir “sürpriz final” olduğunu söyleyen birine rastlarsanız anlayın ki ya “sürpriz” kavramını ya da “final” kavramını bilmiyor demektir.

Geri kalanlara bakıldığında ise akıllarda Antonio Banderas’ın oyunculuğunun kalması dikkat çekiyor. Genel tabloya bakıldığında tüm “aynı”lığına rağmen ortaya çıkanın kısmen de olsa farklı bir Almodovar filmi olduğunu pekala söyleyebiliriz.

Filmin oyuncu kadosunda Banderas’ın yanı sıra Elena Anaya, Marisa Parades, Jan Cornet, Jose Luis Gomez ve Blanca Suarez isimleri dikkat çekiyor.

The Skin I Live In | İçinde Yaşadığım Deri Yorumları

Yorum Yok


+ 8 = onaltı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri