The Messengers

- 09/11/2010
5,20(10 oy)

Açıkçası korku türünü yakından takip ettiğim söylenemez. Şu sıralar çok film izleme fırsatım olduğundan, korku türüne de öncekinden daha fazla ilgi gösterebiliyorum. Fakat bu türle ilgili beklentilerimi baltalayan pek çok filmle de karşılaşıyorum. “The Messengers-Ziyaretçiler”, bu listede başı çekiyor. Öncelikle filmin kadrosunda ismi geçen, daha doğrusu yapımcılar arasında yer alan Sam Raimi’nin ismine aldanmamak gerek zira film, pek bir zeka kırıntısına sahip değil. Eğer korku türünün amacı rahatsız veya tedirgin etmek değilse, bu film oldukça başarılı! Filmde gördüğümüz -yegane korku öğesi-, beklenmedik anda kapanan kapılar, açılan kapılar, ortalıkta dolaşan hayaletler vs. oluyor. Desibelin fırladığı bir anda, izleyenin yerinden kıpırdaması veya ürkmesi mümkün fakat bunu izleyiciye belli etmeden yapabilmek bir nevi maharettir sanıyorum. “The Messengers”ın, gerilim anlarının tavan yaptığı kısımlarda, izleyici sadece malumun ilanını bekliyor çünkü filmde bir adım değil, iki üç adım ötesini görmek mümkün. Bunun yanına klasik ötesi bir Amerikan ailesi eklenince, senaryo da pek farklı numaralara kaçmıyor. “Garez”i fazlasıyla anımsatan hayaletlerin evde dolaştığı sırada filmin korkunç numarası da, oldukça ürkütücü görünen bu varlıklara uzun süre takılıp kalmak oluyor. Bir filmde yer alan bir hayaletin gözlerine uzun süre bakmak elbette insanı dehşete düşürebilir fakat izleyiciyi buna zorlamanın ne kadar adil bir yol olduğu da pekala tartışılabilir. Filmin konusunu da “yeni taşındıkları evde garip varlıklarla karşılaşan ailenin yaşadıkları…” şeklinde özetlersek, filmin çıkış noktasının da pek sağlam olmadığını görebiliriz.

Demem o ki, “Ziyaretçiler” seyircisini hiç mi hiç ciddiye almıyor. Filmin üzerinde durulmadığı çok belli. Filmin dikkat çeken çocuk oyuncusu dışında, elle tutulur bir yanı da yok. Sonunda yer alan sürpriz ise, birşeyler olmasını bekleyen izleyiciyi bir derece tatmin edebilir.

Filmin oyuncu kadrosunda, şu sıralar popülaritesini iyice artıran Kristin Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller ve John Corbett gibi isimler var. Filmin yönetmenleri ise Pang Kardeşler.

The Messengers Yorumları

1 Yorum


4 + = yedi

  • hdizletiriz.com 15 Ocak 2013 0:28

    Filmi hdizletiriz.com dan izleye bilirsiniz.

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri