The Lone Ranger – Maskeli Süvari

- 27/02/2014
7,50(2 oy)

Johnny Depp gibi yıldızların bile izleyici için bıkkınlık yaratacağı anlar geliyor. “The Lone Ranger” tüm süresi boyunca izleyeni eğlendiren, sürükleyici bir hikayeye sahip, beyaz adamı kötülerken “aslında hepsi kötü değil” mesajını ihmal de etmeyen genel olarak keyifli bir seyirlik. Filmin infial yaratmamasında, hatta ciddi ciddi gündeme gelmemesindeki temel etken ise Johnny Depp’in varlığına yorumlanabilir pekala. Aslında Depp yine seyirciyi eğlendirecek bir performans sergiliyor lakin bitmek bilmeyen “Karayip Korsanları” filmlerinin ardından belli ki izleyicide bir mola isteği oldu. Hele ki sinema dünyasını takip edip “Depp – Verbinski” ikilisi işbirliğini görenler için kaçınılmaz oldu bu arzu.

 The Lone Ranger

Kardeşini elim bir şekilde kaybedip, sıra dışı Kızıldereli Tonto’yla beraber bir nevi intikam yolculuğuna düşen John Reid’in hikayesinin anlatıldığı dönem filminde, olaylara modern bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Dönemin veya hikayenin ruhuna dokunulmamsıyla birlikte, karakterlerin 21. yüzyıldan fırlayıp geldiği izlenimine kapılıyorsunuz. Filmde tutan ve esasen riskli olan bu seçenek, hikayeyi uzun süre götürüyor. Depp’in mimiksiz suratıyla komedi yükünü üstlendiği sahneler yine işliyor. Finale doğru izleyeni alıp götüren aksiyon bölümü nefes kesiyor vs. Tüm bunlara rağmen filmin ilgi görmemesi, hatta çoğu izleyici tarafından küçümsenmesi ise anlamsız kalıyor. Evet 150 dakikalık bir süre günümüz izleyicisi için uzun fakat bu filmin gişede umduğunun çok altında kalması, olsa olsa izleyenin bir tekrar hissinden korkup filme yaklaşmamasıyla açıklanabilir, yukarıda da belirtmeye çalıştığım gibi.

 The Lone Ranger

Filmin yönetmeni Gore Verbinski. Johnny Depp’in yanı sıra Armie Hammer, Tom Wilkinson, Ruth Wilson, Helena Bonham Carter, William Fichtner, Barry Pepper ve James Badge Dale gibi etkileyici oyuncular yer alıyor.

The Lone Ranger – Maskeli Süvari Yorumları

Yorum Yok


7 − = beş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri