The Last Stand – Geçit Yok

- 15/03/2015
8,00(1 oy)

Hayal kırıklığıyla neticelenen “Parker” sonrasında bir hafif dozlu aksiyon daha kaldıracak takatim yoktu ki biraz da risk alarak “The Last Stand”i izlemeye koyuldum. Açıkçası film korktuğum gibi de başladı. Dünyanın en büyük silah satıcıları, yani Amerika, dünyanın en tehlikeli uyuşturucu baronlarından birini idam etmek için, ki tahmin edersiniz ki kendisi Meksika kökenli, FBI eşliğinde çok gizli bir nakil işlemi gerçekleştiriyor. Buna paralel olarak da Summertown adlı küçük bir kasabaya bir takım belalı adamların geldiğini görüyoruz. Kasabanın tecrübeli şerifi Ray ve çömez yardımcıları da rutin hayatlarını sürdürürken dolaylı olarak kendilerini bu uyuşturucu kaçakçısının kaçış serüveninin içinde buluyorlar.

 The Last Stand

En başındaki ciddiyeti, özellikle macera Summertown’a taşındıktan sonra bir kenara bırakan “The Last Stand” burada hem araya serpiştirdiği esprilerle hem de bir türlü susmayan silahlarla izleyene eğlenceli dakikalar yaşatmayı biliyor. Arnold Schwarzeneeger’in iyice yaşlanan halini de maksimum performansla kullanıyor ki Schwarzenegger de yaşı nedeniyle formdan düşmesini hafiften de tiye alıyor sanki. Bu avantajlarını çok iyi kullanıp seyirciyi filmdeki karakterlerin saflarına çekince de malum sonu bilmemize rağmen kendimizi hikayeye kaptırıyoruz. Kısacası kendisini hafife alan, bu sayede de seyirciye sempatik gelebilecek nitelikli aksiyon sahneleri barındıran bir iki saat izliyoruz.

 The Last Stand

Filmin yönetmeni “Şeytanı Gördüm” ve “Acı Tatlı Hayat” gibi Güney Kore’nin önemli yapıtlarına imzasını atmış Kim Jee Woon. Belki kendisinin Hollywood macerasından beklenen film değil bu fakat bir özgürlük alanı yaratılması halinde yapabilecekleri için de heyecanlanmamak elde değil. O yüzden başlangıç olarak böyle bir aksiyon bombasını yadırgamamak lazım. Oyuncu kadrosunda Arnold Schwarzenegger’e Forest Whitaker, Jamie Alexander, Luis Guzman, Eduardo Noriega ve Christiana Leucas eşlik ediyor.

The Last Stand – Geçit Yok Yorumları

2 Yorum


9 − dört =

  • Emre 29 Mart 2016 17:34

    Yazınızı keyifle okudum. Tşk film hakkında bayağı fikir sahibi oldum.

  • aysee 24 Eylül 2016 10:46

    harika bir yazı teşekkürler :) birbirinden harika içeriklerin, dizi-film önerilerinin ayrıca müzik listelerinin olduğu bloğuma göz atmalısınız :) https://sofistikedusunur.blogspot.com

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri