The Incredible Burt Wonderstone

- 18/12/2013

Ülkemizde oyuncu kadrosuna rağmen pek ses getirmemiş olan “The Incredible Burt Wonderstone” kafa dağıtmak için izlenebilecek keyifli bir seyirlik.

 The Incredible Burt Wonderstone

Oyuncu kadrosunun önemini biraz daha açalım: başta “Maske”deki performansı olmak üzere 90’larda fırtına gibi esen Jim Carrey, 2000’li yıllarda bir suskunluğa bürünmüş ve “Majestik” gibi duygusal yoğunluğu yüksek filmlere yönelmişti. İşte Jim Carrey, açıkça iyi bir komedi olmayan “Yes Man”in ardından belki de 2000’lerdeki en komik rolüne bu filmde kavuşuyor. Top sakalıyla birlikte sergilediği sarı uzun saçlarıyla zaten yeterince dikkat çekici bir karakterken, acayip sihirbazlık numaralarıyla bu karaktere daha da renk kazandırıyor. Filmin en komik anları da bu sihirbazlık numaralarının icrası sırasında ortaya çıkıyor. Her biri birbirinden enteresan numaraları izlemek için bile film görülebilir aslında.

 The Incredible Burt Wonderstone

Onun dışında yıllardır aynı numaraları yapan biri kibirli diğeri mütevazı iki sihirbazın küllerinden doğma hikayesini izliyoruz. İnsanların daha “çılgınca” numaraları seyrettiği günümüzde bu iki sihirbaz kendilerini yinelediklerinden gözden düşüyorlar. Silkelenmek için yaptıkları numaralarda ise asıl sorunun mesleki heyecanlarını kaybetmelerinden ileri geldiğini anlayıp güzel asistanlarının yardımıyla toparlanma sürecine giriyorlar. Bu hikaye başlı başına pek çekici olmasa da düzgün senaryo yapısı ve eğlenceli birkaç anıyla film izlenmeyi hak ediyor fakat dediğimiz gibi en çok da Jim Carrey için izlenmeli, hatta Carrey hayranları filmi kaçırmasın.

 The Incredible Burt Wonderstone

Filmin yönetmeni Don Scardino. Steve Carell, Steve Buscemi, Olivia Wilde, James Gandolfini, Alan Arkin ve Jim Carrey başlıca oyuncular.

The Incredible Burt Wonderstone Yorumları

Yorum Yok


bir × 7 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri