The Hangover Part III – Hangover 3: Felekten Bir Gece

- 21/03/2014

Özellikle ilki hayli parlak olan, başarılı iki filmin ardından, son yıllarda adet olduğu üzere bir üçlemeye evrildi “The Hangover” serisi. Son filmde, ilk iki filme oranla aşırılıkların sayısı daha fazla. Yapısı itibariyle daha çok erkek izleyicilere hitap eden film, bir erkeğin bir gecede yapabileceği / başına gelebilecek tüm çılgınlıkları sığdırıyor bünyesine. Haliyle ortaya çıkan film bu kitlenin her yaştan izleyicisini tatmin ediyor.

 The Hangover 3

Yan karakterler arasından iki filmdir sıyrılıp gelen Alan karakteri, her film serisinde olduğu gibi burada da, her basamakta daha fazla rol çalıp, nerdeyse filmin başrolüne yerleşiyor. Seyirciye kendisini sevdirmesi ve senaryodaki en renkli karakter olması, bu filmde de Alan’ı gözde yapıyor. Onunla birlikte övgüyü hak eden ise, köpek maması yemeyi bile marifet sayan Mr. Chow. Filmin en dengesiz karakteri Mr. Chow, kimi zaman duygusallaşan, kimi zaman acımasızlaşan fakat her daim eğlenceli bir tip. Onun göründüğü sahnelerde film bir adım daha tepeye çıkıyor.

 The Hangover 3

Bu kez sonu sürprizli bitmeyen hikayede, meşhur üçlü başlarını yine bir şekilde derde sokuyor. Seyredenin bununla ilgileneceğini düşünmek hafif tabirle naiflik olur. Denklemden sıkılmayanlar için, daha önce başka Hollywood filmlerinde de gördüğümüz kurgu aynen işleme konuyor. Senaryoyu açmak için filme yerleştirilen marjinal sahneler ve ister istemez gelen tekrar hissi, filmi ne yazık ki aşağı çekiyor. Bu serinin son halkası da, nerdeyse her Amerikan işi film serisinde olduğu gibi, serinin en zayıfı oluyor.

Filmin yönetmeni Todd Phillips. Oyuncu kadrosunda bir komedi filminde karizmatik adamı oynayabileceğini de bu seriyle kanıtlamış Bradley Cooper, bu seriyle yıldızı parlayan Zach Galifianakis, Ed Helms, Justin Bartha, Melisa McCarthy, Heather Graham ve John Goodman var.

The Hangover Part III – Hangover 3: Felekten Bir Gece Yorumları

Yorum Yok


× 4 = otuz iki

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri