The Hangover Part 2 | Felekten Bir Gece Daha

- 16/12/2011
5,33(6 oy)

Evrensel mizah anlayışı ve sürpriz dolu senaryosuyla daha vizyondayken keşfedilen, büyük beğeni toplayan ve Zach Galifianakis gibi bir ismi komediye kazandıran “The Hangover”ın hanidir bir üçlemeye evrileceği söyleniyordu. Beklendiği gibi de olacak sanırız zira ikincisi çekilen filmin bir sürpriz olmazsa üçüncüsünü de izleyeceğiz.

“The Hangover” bir bekarlığa veda partisinin ardından bilmedikleri bir yerde uyanan ve kaybettikleri damadı da bir türlü bulamayan bir üçlünün hikayesini anlatıyordu. Hatırlarsanız odada bir kaplan da bulunmaktaydı! Filmin olay örgüsünü yavaş yavaş izlemiş ve sonunda üç kafadarın mutlu sonla biten hikayesini görmüştük.

Devam filmi de öncülünün çizdiği rotadan dışarı pek adımını atmıyor. Bu anlamda filmin yeni bir kulvara girdiğini söylemek güç fakat film pek çok anlamda öncülünden daha komik de oluyor. Mesela ilk filmde filmin gizli yıldızı Zach Galifianakis bu kez açık açık başı çekiyor. Ama filmin en başında gelinin kardeşine yaptığı tuhaf yaklaşımdan ziyade işler dağıldığı andaki tepkileri daha komik oluyor. Zaten başta o olmak üzere sanki bu sefer “yerini yadırgayan” bir unsur da bulunmuyor gibi. Tüm teknik kadro ilk filmden edindikleri tecrübe ve kimyayla bu kez komedi dozu daha yüksek ve sürprizlere daha da açık bir iş çıkarıyorlar. Sonunda olay örgüsünün çözüleceğini bilmek filmin kalitesini düşürmüyor.

Filmin yönetmeni değişmiyor: Todd Phillips. Başrollerdeki isimler de aynı Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis ve Justin Bartha. Paul Giamatti’yi de gördüğümüz yapımda ilk filmin sürprizi Mike Tyson da bu filmde de küçük bir rolde de olsa yine gözüküyor.

The Hangover Part 2 | Felekten Bir Gece Daha Yorumları

Yorum Yok


5 + = onbir

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri