The Hangover | Felekten Bir Gece

- 04/03/2010
9,80(5 oy)

“The Hangover-Felekten Bir Gece” belki başından sonuna dek durmaksızın insanı güldürebilen bir film değil ama sadece 2009’un değil, son yılların Amerika’dan çıkan en komik filmi olduğu su götürmez bir gerçek.

“The Hangover”da bekarlığa veda partisi için Las Vegas’ın yolunu tutan bir dörtlüyü izliyoruz. Doug (Justin Bartha) ve en yakın iki arkadaşı, bir de evleneceği kişinin sıradışı erkek kardeşi, eğlenceli bir gece geçirebilmek için Vegas’ın yolunu tutuyorlar. Aslında planlarında bol miktarda alkol almak ve kumar oynamak gibi faaliyetler yok. Yani en azından bunun için pek niyetli görünmüyorlar! Yine de kendilerini tutamayıp alkolün dozunu kaçırıyorlar. Sabah uyandıklarında ise kaldıkları otel odasını harap bir şekilde buluyorlar. Odada sürpriz misafirleri de var. Üstelik müstakbel damat da kayıp…

“The Hangover” Amerika’daki yüksek hasılat rakamları ile dikkat çekmişti hatırlanacağı üzere. Bu sayede sadece Amerika’da değil tüm dünyada ilgi görmüştü. Filmin en büyük başarısı elbette karakterlerinin çekiciliğinde yatıyor. Bir komedi filminde olabilecek tüm aksilikler de “sistematik” bir şekilde karakterlerin başına geliyor. Bunun yanında malum gecede seyirci de ne olduğunu bilmediğinden, hikayede atılan her adım sayesinde izleyici bilgi sahibi oluyor. Bu sayede hikayeye yerleştirilen sürprizler de neticesini veriyor. Mike Tyson sürprizi de takdire değer.

Filmin oyuncu kadrosunda göze çarpan bir yıldız yok. Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham ve konuk oyuncu olarak Mike Tyson oyuncu kadrosunu oluşturuyorlar. Filmin yönetmeni Todd Phillips.

“The Hangover” bir erkek komedisi gibi görünmesinin yanında,film bayan izleyicileri de-bazı kısımlar dışında!- güldürecektir.Yani öyle umuyorum!Bunun dışında erkeklerin eğlence şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkün.Ayrıca hepsini bir yana bırakırsak,bazı kısmlarda ortaya çıkan çok komik bölümler için bile izlenmeye değer bir film “The Hangover”.

The Hangover | Felekten Bir Gece Yorumları

Yorum Yok


7 − = iki

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri