The Family Stone | Aile Bağları

- 11/05/2006
5,50(4 oy)

Samimi ve sıcak bir film Family Stone… Eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilen ve bittikten sonra aklınızda bir süre de olsa yer edebilen bir film.

Her ne kadar bizim kültürümüze yabancı unsurları bünyesinde barındırsa da, aile ilişkilerinizi daha eğlenceli hale getirebileceğiniz bir bakış açısı sunmayı başarabilir, belki…

Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde, Sarah Jessica Parker çok iyi bir performans sergilerken, Diane Keaton‘a söz söylemeye dahi gerek yok. Mean Girls‘dekinin aksine, Notebook, Wedding Crashers ve Red Eye filmlerinde yetersiz bulduğum performanslarına karşılık, Rachel McAdams bu filmdeki performansıyla takdirimi kazandı. Ben Stone rolündeki Luke Wilson‘ı Dallas’ta da izleyebilecek olmamız ise iyi haber.

Türkçe ismi, içeriğine, orjinal isminden daha çok yakışan nadir filmlerden olan Aile Bağları’nın konusu şöyle;

New England’da yaşayan Stone ailesinin her yıl olduğu gibi bu yıl da noelde bir araya gelmesiyle gelişen komik olaylara ilişkin sıcak bir hikaye…En büyük oğul Everett, yeni kız arkadaşı Meredith Morton’u ailesiyle tanıştırmaya getirmiştir.

Bohem bir aile olan Stone’lar, güçlü ve kontrollü bir NewYork’lu olan misafirlerini biraz karmaşık, biraz beceriksizce bir karşılamayla buyur ederler. Tatil bitmeden ilişkiler ortaya dökülecek, sırlar açığa çıkacak ve aile üyeleri, birbirlerine olan tüm sevgileriyle biraraya geleceklerdir…

The Family Stone | Aile Bağları Yorumları

1 Yorum


1 × = dört

 • yavuztoy 18 Şubat 2008 22:48

  benim için sadece vasatın üstü,neden derseniz bir çok sahnede bir sonraki hamlemin gizemi yerine açık tüyolarına yer verilişti yine de hoş…
  Sybil Stone beş çocuğu için en iyisini isteyen Stone ailesinin kalbi güçlü bir annedir… Oldukça güzel bir kadın olan Sybil’ın yüzü yaşadığı yılları ve ailesinin sırlarını kendisi gibi en şık güzelliği ile taşımaktadır.
  Sybil ve ailesi en büyük oğulları Everett’in kızarkadaşı, Meredith Morton’un gelişinden mutlu değillerdir. Meredith terzi dikimi kusursuz takım elbiseler içinde tertemiz bir NewYorklu iş kadınıdır. Saçlarından makyajına kadar her haliyle yakınındakilere ve yabancılara karşı mesafeli bir kişiliği olduğu her halinden bellidir. Stone ailesi ile karşılaştığında ise bu kaotik toplulukla unutulmaz bir tatil geçireceğinden habersizdir.
  "Meredith erkek arkadaşının ailesi ile iletişim kurmaya çalışmakta, onların sohbetlerine dahil olmak için elinden geleni yapmaktadır. Ama bir parçası olmaya çalıştığı bu topluluğu aslında hiç anlamamaktadır. Ne zaman susması gertektiğini asla anlayamaz… Kendini kurtarmaya çalıştığında ise daha fazla batmaktadır."
   

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri