The Death and Life of Bobby Z

- 16/05/2010
7,25(4 oy)

Uzunca bir zamandır, biraz kafa dağıtmak için hafif bir aksiyon filmi izlemek istiyordum ki “Bobby Z” bu derdime derman oldu.

Filmde, bu türün son dönemde dikkat çeken isimlerinden olan Paul Walker başrolde. Laurence Fishburne, Olivia Wilde, Jason Flemyng, Michael Bowen ve sinema izleyicilerinin daha çok “Desperado”dan hatırladığı Joaquim de Almeida da yan rollerde yer alıyorlar.

Filmde Tim Kearney (Paul Walker) adlı, sabıka dosyası kabarık bir tutuklunun başka birinin yerine geçerek kurtulma şansı doğuyor. Yerine geçeceği isim,uyuşturucu satıcısı Bobby Z.Polisler Tim Kearney’yi bir polis karşılığında Bobby Z olarak sunacaklar çünkü gerçek Bobby Z ölmüş. Fakat takas sırasında bir takım aksaklıklar çıkıyor ve daha sonra Bobby Z, yani Tim Kearney kendini bir kovalamacanın içinde buluyor…

Film büyük bölümünde sırtını aksiyona yaslamaktan ziyade,konuya odaklanıyor.Ayrıca sonunda beklenmedik iki sürprizle çıkıyor izleyicinin karşısına.Bunun yanında yine de finalinin biraz klasik olduğunu belirtelim.Oyunculuk adına büyük bir gövde gösterisi falan da yok.Aksiyonun yanında dövüş sanatlarının konuştuğu bazı sahneler görmek de mümkün.

Yaklaşık doksan dakikalık bir süreye sahip olan film, bu süresini elinden geldiğince doldurmaya çalışıyor. Ne yazık ki klişeler filmin tüm cazibesini yerle bir ediyor kimi zaman.

Bugüne kadar bolca çekilen, halen de çekilmekte olan kaygısız aksiyon filmlerinin bir ürünü “Bobby Z”. Filmi izleyecekseniz, bunu bilmenizde fayda var.

The Death and Life of Bobby Z Yorumları

Yorum Yok


beş + 8 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri