The Croods – Crood’lar

- 26/01/2014

Eski çağda geçen hikayede Crood ailesi günlerini yiyecek bulmak için çabalayarak geçiriyor. Onun dışında ise dış dünyanın tehlikelerinden korunmak için baskıcı babaları tarafından tüm aile eşrafı dar bir mağaraya sıkıştırılıyor. Tüm bunlardan sıkılan evin genç kızı Eep, bir gün dışarıya çıkıp kendi yaşlarında bir erkekle tanışıyor. Erkeğin ona anlattıklarıyla örtüşen felaketler gerçekleşince de kendilerine yeni bir yer bulmak için bu gençle birlikte hiç bilmedikleri bir dünyaya dalıyorlar.

 The Croods

Her animasyon gibi filmin bir bölümünde müthiş bir görsellik yakalamak isteyip bunu da başaran “The Croods” belirgin mesajlara sahip. Yetişkinlere baskıcı tutumdan uzak durmayı, haliyle gençlere ve çocuklara da özgürlüğü yaşamayı salık veren film, başından sonuna kadar hiçbir zaman insanı kahkahaya boğmuyor. Hatta Crood ailesinin geri kalmış aşırılıkları dışında ciddi bir güldürü malzemesinden de yoksun. Fakat kendisini bir şekilde canlı tutmayı başaran senaryo izleyenin sıkılmasını da engelliyor. Sonlara doğru artan aksiyon dozu da filmin final sahnesine kadar diri kalmasında önemli bir etken. Yine de neticede vasat bir film olduğu gerçeğini hafızada tutmakta fayda var.

 The Croods

Filmin yönetmenleri Kirk De Micco ve Chris Sanders. Seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Catherine Keener ve Cloris Leachman isimleri var. Son olarak, diğer aday animasyonları izlemesem de filmin bu haliyle aday olduğu En İyi Animasyon Film Oscarında, nacizane görüşüme göre şansının düşük olduğunu da ekleyeyim.  

The Croods – Crood’lar Yorumları

Yorum Yok


yedi + = 15

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri