The Ages of Love – Her Yerde Aşk (Manual d’amore 3)

- 22/11/2012

Özgün olmayı baştan reddedip “Aşk Her Yerde – Love Actually”nin bir türevi olmayı seçerek zaten eksi bir puanla seyirci karşısına çıkıyor “Manuale d’am3re”. Bu formülü İngiltere’den alıp İtalya’ya, İtalya’nın ünlü oyuncularıyla uyarlıyor. Bu sefer hikayeler çok katmanlı ve fazla sayıda değil. Film birbirleriyle bir şekilde bağlantılı üç hikayeyi harmanlayıp fazla iddialı olmadan basit bir seyirlik sunuyor izleyenlere.

 

İlk hikayede küçük bir köye bir iş anlaşması için giden bir avukatı izliyoruz. Bu avukat başta insanları tuhaf bulup onlardan kendisini soyutlasa da bir süre sonra köylülerin ilgisine kayıtsız kalamıyor ve kendisini buraya ait hissetmeye başlıyor. Bu köyde kapıldığı bir kadın da cabası tabii.

İkinci öyküde ise biraz daha mizahi bir ton yakalanmaya çalışılmış. Ünlü bir spikerin bir gecelik bir kaçamak yapmak istemesi sonucu başına gelen talihsizlikler güldürü tonunda anlatılsa da izleyeni tebessüm ettirmede dahi zorlanabiliyor bu kısım. Biraz fazla uzatıldığını da belirtelim.

 

Üçüncü öyküde ise yaşlı bir adamın arkadaşının kızına duyduğu yakınlığı izliyoruz ki filmin iki ağır topu Robert De Niro ve Monica Bellucci bu bölümde birlikte rol alıyorlar.

Her sene “Aşk Her Yerde”ye benzer filmler özellikle Amerika’da çıkar. Bu film de dediğimiz gibi bu konseptin İtalyan versiyonu. Ama aynı etkiden uzak. Yine de sıkı hayranları için Robert De Niro’yu uzun süre sonra ilk defa İtalyanca konuşurken görmek ilginç gelecektir.

Bu iki yıldızın yanı sıra Carlo Verdone ve Ricardo Scamarcio da dikkat çekiyor oyuncu kadrosunda. Filmin yönetmeni Giovanni Veronesi. 

The Ages of Love – Her Yerde Aşk (Manual d’amore 3) Yorumları

Yorum Yok


3 + = altı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri