The Accidental Husband – Kazara Koca

- 07/08/2012
6,50(2 oy)

John Turturro verdiği bir röportajda Transformers’ın üçüncü filminde oynamasını “Faturalarımı ödemek zorundaydım” şeklinde açıklamıştı. Artık kendini tamamen tüketen, başından sonuna kadar izleyicinin ezbere bildiği yoldan ilerleyen ve ticaret dışında bir amaç taşımayan bazı romantik-komedilerdeki yıldız oyuncu kadrosunu da buna bağlamak gerek.

 “The Accidental Husband-Kazara Koca”da da iyi bir oyuncu kadrosu tipik bir romantik-komediden bekleneceği üzere çarçur ediliyor. Üstelik film pek de sıradan olmayan bir konu üzerinden ilerliyor. Radyo programında, bizdeki Mehmet Çoşkundeniz usulü, insanlara ilişkiler üzerine tavsiyeler veren Emma (Uma Thurman) bir itfaiyeci olan Patrick’in nişanlısından ayrılmasına sebep oluyor. Patrick de intikam için bilgisayar korsanı birinin sayesinde kağıt üzerinde Emma ile evleniyor. Emma da Patrick’ten ayrılıp gerçek aşkı ile izdivaç gerçekleştirebilmek için  Patrick’e gidip durumu anlatıyor. Sonrası malum…

 Koca bir şehrin pek elle tutulur öğütleri olmayan bir doktoru dinlemesini bırakın, film hemencecik izleyeceği rotayı tayin ediyor. Böyle olunca da türdeşlerinden kısmen farklı senaryosunu değerlendiremiyor. Komedi unsurunu bir kenara atıp tamamen romantizm üzerine odaklanıyor. Emma’nın yardımcısını dahi komedi unsuru olarak kullanabilseymiş, belki daha çekilir hale gelebilirmiş film.

 Fazla uzatmanın anlamı yok. “Kazara Koca” sonu henüz başından belli bir seyirlik. Bir de kendine “ortada aşk varsa küçük farklılıklar önemli değildir” diye bir misyon yüklenince daha da bir anlamsızlaşıyor. Yine de bu tarz fabrikasyon ürünü romantik-komediler halen size hoş vakit geçirtiyorsa sizin bileceğiniz iş.

 Filmin başrollerinde Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan ve Colin Firth yer alıyorlar. Sam Shephard, Isabella Rossellini ve Keir Dullea da onlara eşlik eden isimler. Filmin yönetmeni Griffin Dunne.

The Accidental Husband – Kazara Koca Yorumları

Yorum Yok


− 6 = üç

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri