Ted – Ayı Teddy

- 07/06/2013

Özünü “The Simpsons”dan alan “Family Guy” dizisiyle uzun yıllardır Amerikan televizyonlarında boy gösteren Seth MacFarlane, sinemaya da yönetmen olarak el attı. “Ayı Teddy” Seth Macfarlane’in sözünü sakınmayan üslubunu ve espri tarzını sevenler için biçilmiş kaftan.

 Ted

Küçük bir çocukken hiç arkadaşı olmadığı için oyuncak ayısının canlanmasını isteyen John’ın bu dileği karşılık bulur ve oyuncak ayısı canlanır. Birbirlerinden hiç ayrılmama sözünü veren ikili John ve Ayı Ted bu sözlerine bağlı kalırlar. Aradan geçen yıllarda Ted partilerde boy gösteren ve uyuşturucu kullanan serseri bir tip olmuştur. John’un kız arkadaşı Lori de bu sebeple John’dan Ted’le olan arkadaşlığını bitirmesini ve sorumluluk sahibi biri olmasını ister.

 Ted

“Family Guy”da konuşan bir köpek olduğunu varsayarsak aslında konu Seth MacFarlane’e uzak bir mizahi anlayış da taşımıyor. Bu yüzden olsa gerek ortaya her anında güldüren bir film çıkıyor. Tabii yine Amerikan yaşantısına ve popüler kültüre bolca gönderme mevcut. Yetişkin izleyicinin hedef alındığı filmde durmadan yaramazlık yapan bir oyuncak ayı bile başlı başına eğlenceli oluyor. Genel olarak filmi sıkılmadan izleyebileceğinizi söyleyebiliriz.

 Ted

Filmin başrollerinde Mark Wahlberg ve Mila Kunis var. Ayı Ted’e Seth MacFarlane sesiyle hayat verirken Giovanni Ribisi ve Joel McHale diğer önemli oyuncular.

Ted – Ayı Teddy Yorumları

Yorum Yok


dokuz × = 81

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri