">
">

SüpüRRR!

- 24/12/2009
4,33(3 oy)

“SüpüRRR” başından itibaren pek ciddi bir yapım olmadığını gösterirken, Ufuk Özkan faktörünü yeterince kullanmayarak büyük bir hata yapıyor maalesef.

“SüpüRRR”de, yönetmen koltuğunda Yeşim Sezgin oturuyor. Senaryo ise Selim Çiprut’a ait. Cem Kılıç, Cenk Tunalı, Kemal Pekser, Jess Molho, Ruhi Yapıcı ve Ufuk Özkan filmde yer alan oyuncular.

Filmde, ülkemizde popülerlikten oldukça uzak olan Curling sporu çevresinde gelişmeye çalışan bir aşk hikayesi konu alınıyor. Oğuz (Cem Kılıç) üç yıldır birlikte olduğu sevgilisi Naz’a (Başak Parlak) aşıktır ve gelişen bir dizi olay sonucu Naz’la evlenemye karar verir. Naz’ın babası Cemal Bey (Sümer Tilmaç), milli sporculara büyük bir hayranlık beslemektedir ve kızını da yalnızca milli bir sporcuya vereceğini söylemektedir. Oğuz da bunun üzerine, bir dizi başarısız deneme sonucunda ülkemizde yapılmayan Curling sporunda karar kılar. Fakat karşısına bir takım engeller çıkacaktır…

Ülkemizde “orta kararda” bir komedi pek gözükmüyor ne yazık ki. Ortaya çıkan komedi filmleri, genelde belli bir altyapıya dayanmayan, derinlikten uzak ve sığ espirilere sığınan başarısız denemeler olmaktan öteye geçemiyorlar. Tabii bir takım başarılı yapımları bunun dışında tutmak mümkün. “SüpüRRR” de, bu başarısızlar listesine eklenmekten bir iki hamle sayesinde kurtuluyor denebilir. Zira film, sonunu belli eden ve bir spor filmi gözükmesine rağmen bu malzemeyi yeterince kullanamayan bir film.Filmin, kısa tutulması gereken giriş bölümü çok uzun tutuluyor.Bunun sonucunda uzun bir süre Curling sporuyla alakadar olamıyoruz. Ayrıca filme girdiği andan itibaren,Şuşu karakteriyle eğlence seviyesini yukarılara çeken Ufuk Özkan, filmin neredeyse ilk bir saatinde ortalarda gözükmüyor. Ufuk Özkan perdede yerini aldığında insan ister istemez “daha önce neredeydi!” diye sormadan edemiyor. Yani film, elindeki malzemenin farkına varamıyor.

Özetlemek gerekirse filmin kendini pek ciddiye almayan bir yapısı var. Ciddi bir film bekleyen izleyiciler kuvvetle muhtemel hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Bu yüzden bunu bilerek filmi izlemekte yarar var.

SüpüRRR! Yorumları

Yorum Yok


+ bir = 10

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri