Stone – Şantaj

- 22/07/2012

Büyük yıldızları kadrosunda toplayıp çekici bir yapıya sahip olmayan filmlerden bolca izler olduk. “Stone-Şantaj” içinse bu tanımlama kısmen geçerli oluyor.

“Stone”da bir yükseliş ya da düşüş noktası görmek güç. Filmin hepi topu birkaç kırılma noktası var fakat senaryoda böyle bir şey amaçlanmadığından olsa gerek bir patlama noktası yakalayamıyoruz. Bu yüzden anlatımda oldukça vasat akıyor film.

Oyuncular içinse aynı şeyi söyleyemeyiz zira filmin öne çıktığı alan oyunculuk. Üstelik özellikle Edward Norton’ın hayat verdiği karakterin büyük bir dönüşüm içine girmesi belli ki onu kadroya çeken etken olmuş. Cesur sahnelerini izlediğimiz Milla Jovovich kariyerindeki filmlerin aksine bu sefer elinde silahla aksiyonun göbeğine dalmaktansa dişiliğini kullanarak karşısındaki erkekleri etkileyen birine hayat veriyor. Bu alanda en şanssız isimse Robert De Niro oluyor ki aktörün son yıllardaki film seçimlerine bakıldığında birkaç tanesi hariç olmak üzere, ustalığının verdiği bir rahatlık ve belki de duruma maddi açıdan bakma söz konusu.

Temel aldığı üç farklı karakter arasından bir entrika yaratmaya çalışan filmi açıkçası izlemeseniz de olur. İzlemek için iki sebebiniz var: oyunculuklar ve enteresan final.

John Curran’ın yönetip Angus MacLachlan’ın yazdığı filmde Robert De Niro, Edward Norton ve Milla Jovovich üçlüsüne Frances Conroy eşlik ediyor. 

Stone – Şantaj Yorumları

Yorum Yok


2 × iki =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri