Solomon Kane

- 18/09/2012
10,00(1 oy)

1600’lerde büyülerin ve fantastik öğelerin kol gezdiği alternatif bir zamanda geçen “Solomon Kane”de bu tip filmlerde görmeye alışık olduğumuz tutarsız olaylar – durumlar da geçit töreni yapıyor adeta. O yüzden filmi izlerken “Nasıl oluyor da böyle büyü yapan adam, böyle etkisiz hale getirilebiliyor?” tarzı soruları içinizden bol bol geçirmeniz olası.

 

Sadece türün meraklılarına hitap eden “Solomon Kane”de başarısız görsel efektlerin göründüğü açılış bölümünden sonra Solomon’un vahşi bir adamken tövbe edip hayatına şiddetsiz devam etmesini izliyoruz çünkü aynı doğrultuda devam ederse ruhu şeytan tarafından alınacak. Solomon bir ailenin yanında Amerika’ya gitme planları yaparken yollarına çıkan kötücül güçler onları sert bir şekilde engelleyince, Solomon’un intikam almaktan başka çaresi kalmıyor…

 

Fantastik öğelerini zaman zaman devreye sokan bir film “Solomon Kane”. Bu öğelerin beklenildiği üzere türe kazandırdığı bir şey yok. Görsel efektleri de pek başarılı olmayan film zengin yan karakterleri ve kimi zaman yükselen temposu için izlenebilir. Dediğimiz gibi korku – fantastik sinema sevenler “Solomon Kane”i beğenecektir.

 

Filmin yönetmeni Michael J. Bassett. James Purefoy, Max von Sydow, Pete Postlethwaite ve Rachel Hurd-Wood da filmin oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Solomon Kane Yorumları

Yorum Yok


yedi + = 13

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri