Saw 6 | Testere 6

- 28/05/2010
7,00(4 oy)

Gitgide daha da fazla TV dizilerine benzemeye başlayan “Saw” serisinin son halkası “Saw 6-Testere 6″da tutarsızlıklar tutarsızlıklar daha fazla göze batıyor.

Filmde Tobin Bell, Shawnee Smith, Betsy Russell, Costas Mandylor, Karen Cliche ve Tanedra Howard yer alıyorlar. Filmin yönetmeni Kevin Greutert.

Film kaldığı yerden yani 5. filmin sonundan başlıyor. “Saw” serisinde filmler arasına oldukça zaman girdiği için ve izleyen de tuzakların büyüsüne kapıldığından artık hikayeyle ilgili dişe dokunur bir durum da yok ortada. Yani tahminin çok az kişi bu filmde artık neyin ne olduğunun farkındadır. Öyküyle ilgili söyleyebileceğim tek şey sonunun ucunun açık olduğu. Yani bir devam filmi daha yolda. Sinema tarhinin en özgün filminin popüler kültüre böylece teslim olması ve daha fazla ilgi çekmek uğruna ilk filmin de yapısının bozulması insanı üzüyor elbette. Kimilerini korkutan kimilerini pek etkilemeyen “Paranormal Activity” de bu tip bir yola girmiş gözüküyor. Ne diyelim, hayırlı olsun!

Filmin en enteresan yanı sigorta şirketlerine ve sağlık sisteminin çarpıklığına el atması. Jigsaw yeni kurbanını bir sigorta şirketinden seçiyor. Sağlık sistemi o kadar kokuşmuş ki, kimin yaşayıp kimin öleceğine sadece sigorta şirketleri karar veriyor. Amerika’daki sağlık sistemiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz Michael Moore’un “Sicko”sunu görmenizi tavsiye ederim.

Hikayede bir yandan bu tip bir alt metine rastlarken bir yandan da çeşitli tutarsızlıklar görmek mümkün. Örneğin seçilen kurbanlardan birinin kusuru şu: kalp ve tansiyon hastası fakat halen sigara içiyor! Bu demektir ki milyonlarca insan artık bu tuzakların potansiyel oyuncuları konumunda. Çok fazla kişiye ihtiyaç olduğundan oyuncu seçmede böyle cömert davranılması da normal geliyor tabii.

Hikayedeki kopukluk ayan beyan ortada olduğundan yapılan yeni yeni flashbackler de pek çekici gelmiyor.

Sonuç olarak “Saw 6″ bazı zekice sahneleri barındıran fakat nihayetinde albenisi olmayan bir film.

Saw 6 | Testere 6 Yorumları

Yorum Yok


iki × 5 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri