Red Hill – Kırmızı Tepe

- 21/07/2012
10,00(1 oy)

“Red Hill”le ilgili filmini gidişatını açık etmeden ayrıntılı bir yazıya değinmek çok zor. O yüzden filmin genel hatlarıyla bazı kusurlarını ve övülmesi gereken noktalarını belirtebiliriz sadece.

 Küçük bir kasabaya hamile eşiyle birlikte gelen polis, daha ilk gününden kasabanın belalısı, daha önce karısını öldürüp bir polisi de öldürmeye teşebbüs etmiş bir katilin hapishaneden kaçtığını görüyor ve hapisten kaçan bu azılı katil de ayağının tozuyla soluğu küçük kasabada alıyor. Geri kalan ise biraz yavaş bir tempoyla bu katilin kasabada terör estirmesi oluyor.

 Filmin bir noktasına kadar pek çok ayrıntı göze batıyor ve film bu haliyle 90’ların ikinci sınıf aksiyon filmlerini anımsatarak kötü bir imaj oluşturuyor. Hatta mantıksızlıklar görmezden gelinemeyecek noktaya varıyor bir müddet sonra. Fakat filmin ortasında yaşanan bir gelişme, tüm bu izlenimi silip süpürüyor ve o bölüme kadar gelen tüm kusurları belirli bir mantık çerçevesine oturtuyor. Bu kısma kadar olaylara tek taraflı bakan film de başka bir boyut açıp bakış açısının önemini kavratıyor izleyenine. Hatta filmin tam finalindeki kare de tüm yaşananları özetleyen ve filmin çıtasının üzerinde müthiş bir özet oluyor.

 “Red Hill” Avustralya’da geçen biraz Western soslu bir kaçma – kovalamaca filmi. Dediğimiz gibi biraz sabırlı olup filmin gelişmesini beklerseniz pişman olmazsınız.

 Filmin yönetmeni ve senaristi Patrick Hughes. Oyuncu kadrosunda Ryan Kwanten, Steve Bisley, Tommy Lewis, Claire van der Boom, Christopher Davis, Jim Daly ve Eddie Baro gibi isimler var.

Red Hill – Kırmızı Tepe Yorumları

Yorum Yok


2 − bir =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri