Poseidon | Poseidon’dan Kaçış

- 12/09/2006
7,56(27 oy)

İsmini yunan mitolojisindeki bir tanrıdan alan transatlantik Poseidon, yolcularına görkemli bir yılbaşı gecesi yaşatmaktadır. Ama karşılarına çıkacak sudan duvar, gemiyi baş aşağı çevirecektir.

Film, gemi içindeki topluluğun genel yapısını ve temel karakterleri tanımamıza imkan sağlamayı öngören onbeş dakikalık bir bölümün ardından, dalgaların görünmesiyle hiç düşmeyecek bir gerilime odaklanıyor.

Gerilimin düzeyinin etkileyici boyutta olduğu Poseidon, efektleriyle de
göz dolduruyor. Filmin sonunu nasıl getirdiğinizi farkedemiyorsunuz.

Karakterlerin ve topluluğun korkuları karşısında tutumlarına nasıl yön vereceklerini de ortaya koymayı hedefleyen yönetmen, bu çözümlemeyi iyi sunamadığı için amacına ulaşamıyor. Filme derinlik katacak bu noktanın yetersiz kalması, filmin türleri arasındaki drama etiketini anlamsız hale getiriyor.

Ayrıca, filmin başlangıcında su altından başlayıp, geminin etrafını turlayan kameranın görüntüsü içerisindeki tek gerçek ögenin güvertede koşan Josh Lucas olması, bilgisayar teknolojilerinin sinema sektöründeki kullanımının ne derece geliştiğini gösteriyor. Efektlerine hayran kaldığım Spider-Man serisinin de özel efektler yönetmeni olan John Frazier‘i takdir etmek gerekiyor.

Poseidon | Poseidon’dan Kaçış Yorumları

9 Yorum


+ 6 = ondört

 • sezin 16 Kasım 2006 17:03

  mükemmel bir filmmm tek kelime MÜKEMMEL

 • cor_sair 1 Ocak 2007 23:08

  Abartıldığı kadar iyi değil…Kesinlikle filmi bir beklenti içinde izlemeyin…En azından vakit kaybı değil…İzlerseniz de kurgusu çok iyi olmayan,oyunculukları fevkalade olmayan fakat görkemli sahneleriyle ihtişamı doruklarda olan bir film olarak değerlendirmek gerekir.

 • dilek 8 Kasım 2007 20:02

  tam anlamıyla OLAĞAN ÜSTÜ bi film olmuş mutlaka izleyin.DVD den izleme imkanı buldum ama daha önce sinemada izlemediğim için çooook pişmanım.  MÜKEMMELSİNİZ!!!

 • titanic liverpool 17 Kasım 2007 9:43

  Bence çookk güzel bir film olmuş ama filmin kötü yanı film hep denizde geçio hiçç kara yok kara olsaydı bence daha guzel olurdu eehh filmin bi kaç yerinde saçmalık payı var ama idare eder bunca yapılan poseidon filmlerinden biraz esinti ama olsun yinede güzel olmuş

 • yavuztoy 19 Şubat 2008 0:23

  konusu deflarca işlenmiş, hatta eskiden de çelikmiş bir filmin yeni sürümü, efect şirketi sayesinde izlenilmeye değer

 • sinema 9 Nisan 2008 15:57

  okyanus’ta yüzen eşşek kadar bir geminin büyük bir dalgayla batması felaketini işleyen tekrardan öte gidemeyen konusu ve üslubuyla heyecanlandırmayan vasat film.

 • burcu 11 Ekim 2008 18:32

  dünyanın 2. filmi çünkü bu gemiden önce en güzel gemi de titaniktir bunu da salak olmayan bilir (bu bir önemli nottur) 

 • hatice 3 Şubat 2009 19:25

  çok güsel bir film mükemel

 • selma 11 Mayıs 2009 1:02

  süperdiiiiiiiiiiiii cok harikaa bence

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri