Night at the Museum | Müzede Bir Gece

- 05/03/2011
6,55(11 oy)

İsminden dahi bir komedi filmi olduğu kolayca çözülebilecek olan “Müzede Bir Gece” kendinden beklenecek derinlikte bir giriş yapıyor. Eşinden boşanmış Larry adlı karaktere doğal sempatik tavırlarıyla filme renk katan Ben Stiller hayat veriyor. Larry hiçbir işte dikiş tutturamadığından eski karısı ve oğlu ile halen kalıcı bir bağ kuramamış üstelik büyüme çağının kapılarını zorlayan oğlu, annesinin nişanlısının mesleği brokerlığa gözünü dikmiş. Larry oğlunun elinden yavaş yavaş kaydığını görür görmez bulduğu ilk iş fırsatını geri tepmiyor. Görevi bir müzede gece bekçiliği yapmak. İlk başta kolay görünen bu görev, geceleri müzedeki tüm varlıkların canlanmasıyla zorlu bir hal alıyor…

Yapımcılar arasında, daha önce ilk iki Harry Potter filmini yöneten ve şu an da benzer bir seriyi başlatan Chris Columbus isminden, teknik ekibin ve yönetmenin filme bakış açısını anlamak zor olmuyor, film düpedüz fazla ciddiye alınmaması gereken bir eğlencelik. Hakkını verelim ilk bölümlerinde bu görevi yerine getiriyor. Fakat konunun basitliğinden ilham aldığından olacak yönetmen, film ilerledikçe olayların içine bazı absürdlükler katıp sonunda da elindeki malzemeyi sebepsiz yere ciddiye alıp birlik beraberlik mesajları vermeye başlıyor ki bu da düzgün giden filmin en büyük handikapları olarak göze çarpıyor. Hele Amerikan eski başkanı Roosvelt’in alt tarafı balmumundan yapıldığını açıklaması, seyircinin görmezden geldiği ince yapaylık tabakasını bütünüyle ortaya çıkarıyor. Ayrıca müzede Atilla’dan ilk insanlara kadar pek çok farklı varlık var ama daha fazla çeşitlilik de yaratılabilirmiş sanki. Film böyle yapıp sadece tek bir geceye odaklansaymış daha eğlenceli de olabilirmiş kanımca.

Yine de “Night at the Museum – Müzede Bir Gece” fazla zihin yormadan hoş vakit geçirebileceğiniz ve büyük kısmında vasatın altına düşmeyen bir komedi. Gece olunca canlanan küçük insanların yarattığı mizah da görülmeye değer.

Ben Stiller’a yan rollerde eşlik eden en önemli iki isim Robin Williams ve Owen Wilson. Bunun yanında Carla Gugino, Bill Cobbs, Jake Cherry ve Ricky Gervais da filmde yer alıyor. Filmin yönetmeni Shawn Levy.

Night at the Museum | Müzede Bir Gece Yorumları

Yorum Yok


× dokuz = 81

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri