Music and Lyrics – Söz ve Müzik

- 28/09/2012

Henüz giriş kısmıyla bir romantik-komediden beklenmeyecek bir şekilde umut vaat ediyor “Music and Lyrics”. 80’lerde ünlü olan bir pop grubunun yine 80’lerde çektiği video klip ile açılış yapıyor. Bu sahte klip, her şeyiyle o dönemde çekilen kliplerden ve dönemin modasından izler taşırken izleyeni eğlendiriyor da. Bir süre daha, müzik parçalarından gelen mizahla besleniyor yapım.Günümüzün genç ve güzel pop ikonlarıyla ince ince alay etmek için Cora adlı hayali bir şarkıcıyı kullanıyor. Cora, 80’lerde kariyerini bitiren ve halen o modanın mirasını yemekte olan Alex Fletcher’dan kendisine kısıtlı sürede bir şarkı yapmasını istiyor. Alex, beste konusunda iyi fakat iş söz yazmaya gelince aynı başarıdan uzakta kalıyor ne yazık ki kendisi. Bunun için, evindeki çiçekleri sulama işini geçici olarak üstlenen Sophie’den yardım alıyor. Alex ve Sophie, bir yandan şarkı yapma işine soyunurken, beri yandan da birbirlerini daha iyi tanımaya çalışıyorlar. Sonrası malum…

 

Çağımızda halen romantik-komedilerin başını ya da sonunu tahmin edemeyen biri kaldı mı bilinmez fakat “Music And Lyrics”, başrol oyuncularının pek uyuşmayan kimyalarına rağmen ayakta kalmayı başarıyor. İzleyiciye kimi zaman retro duygular yaşatan yapım, en azından sınırlarını biliyor ve elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanıyor. Müzik piyasası için cesur şeyler söyleyebileceği bir noktada dahi bu tutumdan kaçınıp, kendi sınırlarından dışarı adımını atmıyor. Finalindeki hamle de öngörülemez bir hareket olarak nitelendirilebilir.

 

Velhasıl, çok komik veya çok romantik bir yapım olmasa da ne istediğini bilen ve izleyeni eğlendiren bir film “Söz ve Müzik”.

 

Filmin başrollerinde Hugh Grant ve Drew Barrymore var. Scott Porter, Nick Bacon, Zak Orth ve Haley Bennett isimlerini yan karakterlerde görmek mümkün. Filmin yönetmeni ve senaristi ise Marc Lawrence.

Music and Lyrics – Söz ve Müzik Yorumları

Yorum Yok


2 × altı =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri