Mr. and Mrs. Smith | Bay & Bayan Smith

- 17/04/2010
7,33(9 oy)

“Mr. and Mrs. Smith-Bay ve Bayan Smith” zekasını fazla zorlamayan ve süresi ilerledikçe ilk anlardaki dinamizmini kaybeden, eğlencelik bir film.

Film, hatırlanacağı üzere Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin birlikteliklerinin başladığı film olarak lanse edilmişti uzunca bir süre. Zaten bu bilgi dışında filmin akılda kalıcı bir yönünün olmadığını filmi izleyince anlıyoruz. Filmde Brad Pitt ve Angelina Jolie dışında Vince Vaughn, Adam Brody, Angela Bassett, Greg Ellis ve Keith David gibi isimler de var. Filmin yönetmeni “Geçmişi Olmayan Adam”dan hatırlayabileceğimiz Doug Liman. Senaryo yazarı ise Simon Kinberg.

Aslında fena bir başlangıç yapmıyor film. Henüz başlangıçta izleyiciyi güldürmesi muhtemel olan bazı espiriler filmin başında ard arda sıralanıyor. Ayrıca Smith çiftinin yaşadığı evin kendine özgü bir mizahı var ve izleyiciye bunu hissettiriyor yapım. Yine ilk kısımlarda evlilikteki iki yüzlülük de içten içe kendine yer ediniyor filmde. Çiftin konuşmaları birbirlerine gösterdikleri sahte saygı bunun bir örneği. Tüm bu dediklerime rağmen filmi ciddiye almamız gerektiğini de anlıyoruz bir yandan. Yani amaç, birkaç espiriye gülüp bol bol patlama ve silah sesi duymak. Tabii Pitt ve Jolie de cabası. Filmin konusu birbirlerinden habersiz,ikisi de başka şirketler için çalışan tetikçi çiftin, bir karışıklık sonucu namluyu birbirlerine doğrultmak zorunda olmaları üzerine kurulu.

İki ismin -filmdeki adlarıyla Jane ve John- birbirlerinin hedefi olduklarını öğrendikleri bir kısım var. İkisi de evlerinde hayli temkinli davranıyorlar. Ama bu kısım çok kısa sürüyor maalesef. Keşke bir on dakikaya yayılsaymış da akılda kalıcı bir tarafı olsaymış filmin. Süresi ilerledikçe de Smith çiftinin aralarında gereksiz bir mizah yaratılmaya çalışılıyor. Evli çiftlere gönderme yapılan bu espiriler filmi iyice itici yapıyor. Ayrıca birçok dönemeç barındırması da film için bir eksi oluyor.

Yine de eğlenmek ve Jolie’yi veya Pitt’i izlemek için ilgi gösterilebilecek bir yapım olarak görülebilir “Bay ve Bayan Smith”.

Mr. and Mrs. Smith | Bay & Bayan Smith Yorumları

Yorum Yok


bir + 4 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri