Men in Black 3 – Siyah Giyen Adamlar 3

- 01/12/2012

“Men in Black” serisinin ilk iki filmi oldukça eğlenceliydi, aslında eleştirmenlerin çoğu “tekrar hissi” nedeniyle ikinci filmi beğenmemişti ama seyircilerin gözünde ikinci film de başarılıydı. Üçüncü film ise hiç beklenmedik bir zamanda gelmişti ve prodüksiyon süreci de oldukça sorunlu geçti. Öyle ki senaryonun bile çekimler başladıktan sonra tamamlandığı söyleniyor.

 

Bu aksilikler filmi ne kadar etkiledi bilinmez ama serinin bu üçüncü filmi her açıdan serinin en zayıf halkası. Her şeyden önce Tommy Lee Jones ajan görevini bırakması gereken yaşa geldiğini gösteriyor artık iyice yaşlanan yüz hatlarıyla. Böyle olunca da tamamen Will Smith’in perfromansına odaklanan film bu kez de güçlü bir mizah koyamıyor ortaya. Türlü türlü uzaylı tipler bile güldürmekten çok uzak. Will Smith’in değerlendirebileceği bir malzeme de yok ortada. Zaman yolculuğundan sonra ünlülerle ilgili ardı arkası kesilmeyen göndermeler de fazla aleni.

 

Filmin konusunun da en başından beri zoraki bir şekilde ilerlediğini belirtelim. Yine de finalde geldiği nokta akıllıca.

 

Filmin yönetmeni Barry Sonnenfeld. Will Smith ve Tommy Lee Jones’a Josh Brolin, Emma Thompson ve Alice Eve gibi isimler eşlik ediyor.

Men in Black 3 – Siyah Giyen Adamlar 3 Yorumları

Yorum Yok


× beş = 45

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri