Matrix Revolutions

- 20/06/2012
9,50(2 oy)

Geldiğimiz noktada kimsenin dönüp yüzüne bile bakmadığı Matrix serisinin (ilk filmi kast etmiyorum) üçüncü ayağı “Revolutions” da “Reloaded”dan pek farklı değil. Zaten ilk dakikalarda bol bol aksiyon izleyeceğimiz karakterlerin ağzından muştulanıyor! Yani “Revolutions” da öncülü gibi, ilk filmdeki felsefeyi kaldırıp yerine “biraz hareket” katıyor. Üstelik ikinci filmdeki absürdlüklere yine henüz ilk dakikalarda bir yenisi ekleniyor ve hemen “Trenci Adam” diye bir programla tanışıveriyoruz. Üstelik eğer yanlış anlamadıysam, insan formatındaki bu programlar evlenip çoluk çocuğa karışma ve aşık olma gibi özelliklere sahipler ki ilk filmde bu dünyanın nasıl bir yapıda olduğunu hatırlıyorsanız eğer, bu kadar ayrıntı haliyle çekilmez geliyor.

“Reloaded”da boy gösterip Keanu Reeves ile bir öpüşme sahnesine imza atarak sükse yapmaya çalışan Monica Bellucci numarasını bu filmde de görüyoruz. Kendisi derin bir göğüs dekoltesi ile yine konu mankeni olmaktan öteye geçemiyor tabii ki. Hollywood’un her gişe filmine öyle ya da böyle bir Hint’li ve Uzakdoğu’lu yerleştirme kurnazlığı (nüfus fazlalığından olsa gerek) burada da kendisini göstermiş.

Yine de ikinci filmdeki gereksiz enerji sarfiyatı ve dövüş sanatı konuşturulan sahneleri ele alırsak, buradaki savaş sahnelerinin daha kaliteli ve heyecanlı olduğunu söyleyebiliriz. Yine müzik çalışması da vasatı aşmış.

Kısacası filmi Matrix’in bir devamı değil de yer yer abartıya kaçan bir aksiyon filmi gözüyle seyrederseniz, keyif alma olasılığınız daha fazla.

Oyuncu kadrosunda yine pek bir değişiklik yok. Laurance Fishburne ve Carrie Anne Moss, Keanu Reeves’e eşlik ediyorlar. 

Matrix Revolutions Yorumları

Yorum Yok


dört × 3 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri