Man on a Ledge – Gerçeğin Peşinde

- 20/02/2013

“Man on a Ledge” Hollywood’ta yükselen kapitalizm karşıtı seslerden biri diyebiliriz. Malum Hollywood bu sistemden beslendiği halde ilgiyi toplamak için bu alana yönelmiş durumda. “Man on a Ledge”te de sık sık, hapiste hiçbir zengin insanın olmadığı, zenginlerin para uğruna her şeyi yapabileceği gibi şeyler duyuyoruz. Zaten filmin konusu da bunun üzerine. İtibarını ve koltuğunu korumak isteyen bir holding patronunun iftira attığı bir polisin kendisini kurtarma çabasını izliyoruz. Bunun için de kardeşiyle birlikte ince bir plana imza atıp, bu plan gereği kendisini de yüksek bir binadan atlamak üzereyken! buluyor.

 Man on a Ledge

Evet filmde dediğimiz gibi kapitalizm karşıtı pek çok söylem mevcut fakat film sonuçta klişelere yaslanan tipik bir Hollywood macerası olduğunu da çaktırmadan edemiyor. Sırf süs olsun diye araya sokulmuş kadın karakterden tutun da, polislerin arasındaki diyaloglara kadar defalarca gördüğümüz pek çok klişe var. Filmi “çok iyi” mertebesine yükseltmeyen şeyler de bunlar. Yine de seyri oldukça keyifli, iyi bir haftasonu eğlencesi olabilir “Man on a Ledge”.

 Man on a Ledge

Filmin yönetmeni Asger Leth. Oyuncu kadrosunda Sam Worthington, Elizabeth Banks, Jamie Bell, Genesis Rodriguez ve Edward Burns isimleri var.

Man on a Ledge – Gerçeğin Peşinde Yorumları

Yorum Yok


× 6 = altı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri