London Boulevard | Londra Bulvarı

- 15/01/2012
6,83(6 oy)

Hapisten yeni çıkan Mitch, daha ilk gününden itibaren yeniden hapse girmemek istediğini beyan ediyor en yakın arkadaşına, daha doğrusu bu suç dünyasından en yakın olduğu kişiye. Ardından sanki bunu kendisi dememiş gibi, bu dünyadan geriye bir adım bile atmıyor. Sürekli eski tanıdıklarıyla takılan Mitch, bir yakınının ölümünün ardından bu dünyaya daha da gömülüyor. İslam dünyasının radikallerinden olan bu genç katilleri ararken, yeraltı dünyasının en belalı ismiyle tanışıp onunla da kavga edince çember kendisi için gitgide daralıyor.

Filmi kısaca “hapisten yeni çıkan birinin dış dünyaya uyum sağlama çabası” şeklinde de tanıtabiliriz pekala. Fakat yukarıda da değindiğimiz gibi filmin esas oğlanının düşünce yapısıyla icraatları birbirini tutmuyor. Mitch’in çalışıp çalışmama arasında bocaladığı işi ise filme bir kadın karakter katmak ve biraz da cinsel bir elektrik yakalamak için yapılmış sanki. Başını “en büyük” ile belaya sokması ise, bu tutarsız davranışlarının bir sonucu. Yani karakter derinliği yaratılmak istenip kişisel bir dram ortaya konmaya çalışılırken, bugüne kadar zilyon kez gördüğümüz bir çöküş hikayesine yaslanılmış ve ortaya ne istediğini bilemeyen bir film çıkmış. Yine de dramatik sonu ve Gant rolünde devleşip filmin en komik ve en gerilimli sahnelerini oluşturan Ray Winstone için “göz atılabilecek” bir film “London Boulevard”.

Filmin oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Keira Knightley, David Thewlis, Ben Chaplin, Anna Friel, Eddie Marsan ve Ray Winstone isimleri dikkat çekiyor. Filmin hem yazarı hem yönetmeni ise, “The Departed”ın yazarı olarak bilinen William Monahan.

London Boulevard | Londra Bulvarı Yorumları

Yorum Yok


iki − 1 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri