Little Manhattan

- 08/07/2006
9,89(9 oy)

Başrol için iki ufaklığı tercih edip, temelde diyalog ve anlatı üzerine kurulu bir filmi, her yönüyle mükemmel olarak sunabilmek her yönetmenin harcı olmasa gerek. Ama Mark Levin ilk yönetmenlik denemesinde beni etkilemeyi başarıyor.

Little Manhattan, kısıtlı bir kesime hitap edebilecek bir film olsa da, başrolda iki minik var diye, çocuklara yönelik bir film olduğu yanılgısına da kapılmayın. Bu miniklerden Josh Hutcherson‘un Gabe rolü için ‘son zamanlarda izlediğim en iyi çocuk performansıydı’ diyebilirim. Diğer minik kardeşimiz Rosemary rolündeki Charlie Ray de, ilk filmi olmasına karşın rolünün hakkını veriyor.

Yönetmen belki de aşkın temel dinamiklerini doğal unsurlar üzerinden işlemeyi istemiş, bu yüzden çocuklar üzerinden gitmiş. Sanıyorum ki, böylesi soyut bir olguyu bu tarz ifade edebilmek oldukça zor olsa gerek. Bunun sonucunda filmin ana karakterinden çok kendinize odaklanmanız olası hale geliyor.

Bir çocuğun zihin günlüğünden yansıyan ilk aşkına dair notlarını, bu süreçteki hayallerini ve düşüncelerini başarılı bir şekilde yansıtan film, farklı bir tat sunmayı başaran özgün bir yapım.

Little Manhattan Yorumları

1 Yorum


− 4 = iki

  • BÜŞRA 29 Ekim 2008 20:16

    çok güzel bir film.başrolde küçük çocukların oynaması ilgi çekici çok yaratıcı.filmi güzel kılan komediye çeviren yanı da çocukların daha olmaması gereken yaşta öyle şeyler yapmaları. filmi izlediğim kişilerle yani arkadaşlarımla beraber ingilizce olarak izledim.filmi öyle beğendik ki ingilizce olmasına rağmen çok iyi bir şekilde anladık ve başroldeki çocuklar küçük olmalarına rağmen rolerini çok iyi yaptılar filmdeki duygyu bana göre izleyiciye çok iyi bir şekilde yansıttılar.bana göre izleyenler çok keyifli bir şekilde izledi izlemeyenler ise bunu kaçırdı ve bence izlemeliler izlemeye değer…

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri