Life As We Know It – Başımıza Gelenler!

- 22/07/2012
5,50(2 oy)

İşte nihayet kendisini fazla ciddiye almayan ve hayatın anlamına dair beylik sözler söylemeye kalkışmayan bir romantik – komedi ile karşılaşmış bulunuyoruz.

Filmin ilk dakikalarında komedi dozu çok yüksek olsa da ilerleyen bölümlerde bu grafik biraz sekteye uğruyor. Ama film tüm bu bölümlerinde dahi türdeşlerinin neredeyse hepsinin takıldığı o “romantik olma” engeline takılmıyor ve bir şekilde kendi içinde bir istikrar yakalıyor.

Klasik romantik – komedilerde kullanılan kalıplar burada da var. Hatta işleyiş açısından tipik bir Hollywood filmi olduğu dahi söylenebilir. Ama tüm bunlar olurken filmin mizahi dozunun asla düşmediğini ve geliyorum diye bağıran finalinin de son anlara kadar saklandığını görüyoruz ki bu iki etmen filmi diğerlerinden ayıran etkenler oluyor.

Evli olan ortak arkadaşlarının ölmesi sonucu birbirleriyle hiç anlaşamayan iki kişinin bir bebeğe aynı evde bakması durumunda kalmaları sonucu gelişen hikaye, komik olacağım derken bazen zorlama espirilere kalkışıyor belki ama en azından belirli yerlerinde güldürmeyi başarıyor. Filmin romantizm dozunun da aşağılarda olmadığını ekleyelim son olarak.

Filmin başrollerinde romantik – komedilerin aranan yüzü Katherine Heigl ve Josh Duhamel var. Josh Lucas, Hayes MacArthur ve Christina Hendricks de diğer oyuncular. Filmin yönetmeni Greg Berlanti. Senaryoda Ian Deitchman ve Kristin Rusk Robinson ikilisinin imzası var.

Life As We Know It – Başımıza Gelenler! Yorumları

Yorum Yok


bir × 2 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri