Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sahnesinde Bu Hafta “İçimdeki Çember”

- 16/04/2014

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği kapsamında, Deniz Çınar’ın “İçimdeki Çember” filmi bir hafta boyunca Levent Kültür Merkezinde.

Halil, Türkiye´nin ücra köylerine atıyla birlikte iğne iplik, incik boncuk, ayna, makas, tarak, çocuklara oyuncak gibi ıvır zıvır götürüp satan yaşlı bir adamdır. Çerçi Halil, Haşhaş köyünde sergisini açıp ürünlerini sattıktan sonra başka bir köye gitmek için yollara düşer. Yaşlı adam saatlerce yürüdükten sonra dinlenmek için ıssız bir dağ başında mola verir. Yabancı bir adam Çerçi Halil´e saldırır ve onu bayıltır. Halil yüksek, ıssız bir tepenin üstünde gözlerini açar ve etrafına çizilen bir çemberin içinde bulur kendini; parası, silahı ve eşyaları çalınmıştır.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Deniz Çınar’ın yaptığı “İçimdeki Çember” in oyuncu kadrosunda Fırat Çınar, Coşkun Çetinalp, Kadir Vurguncu ve Fadime Vurguncu yer alıyor.

Koordinasyonu Katadrom Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen ücretsiz etkinlik, Nisan ayında, Cemil Ağacıkoğlu’nun ‘Eylül’ filmiyle devam edecek.

Adres:

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş

Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Katadrom Derneği: 0212 252 49 24

Hüseyinağa Mah. Nane Sok. 12/4

Beyoğlu/İSTANBUL

canberk.harmanci@katadromart.com

www.katadromart.com

Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sahnesinde Bu Hafta “İçimdeki Çember” Yorumları

Yorum Yok


− 6 = bir

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri