Letters to Juliet – Aşk Mektupları

- 08/09/2012

İnternet ortamında pek bir meşhur olan “Letters to Juliet” romantik komedi kalıplarını yol filmi formülüyle harmanlamaya çabalamış bir yapım.

 

İtalya’da yaşanan eski bir gelenekten etkilenen Amerikalı Sophie, nişanlısının ilgisizliğinden de sıkılıp eski bir aşkın peşine düşüyor ve kendisini bu aşkın kahramanı ve onun torunu ile bir yol macerasının içinde buluyor.

 

Filmin çocukları bile güldüremeyecek mizahını geçelim, en azından en başından umut veren bir film “Letters to Juliet”. Sıradan kalıplara girene kadar farklı bir yoldan gitmeye çalışan bir yapım lakin bir süre sonra akıbeti belli oluyor tahmin edilebileceği üzere. İyi oyunculuklar dışında, filmin büyük bölümünde insanı kendisine çeken bir unsur yok. Kaldı ki yıllar yılı süren aşk teması da doğrudan kadın seyirciyi avlamaya yönelik bir hamle. Filmin gördüğü ilgiye bakarsak da bu hamle sevilmiş görünüyor.

 

Filmin yönetmeni Gary Winick. Oyuncu kadrosunda Amanda Seyfried, enteresan bir rolde Gael Garcia Bernal, Vanessa Redgrave ve Christopher Egan var.

Letters to Juliet – Aşk Mektupları Yorumları

Yorum Yok


× yedi = 56

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri