Leap Year – Aşka Yolculuk

- 31/08/2012
8,00(2 oy)

“Leap Year” bugüne kadar onlarca kez denenmiş bir kalıbı alıp onu farklı bir şekle sokmuyor belki ama en azından sempatik hale getiriyor. Bu kalıp ise “birbirlerine çok zıt iki insanın arasından bir aşk doğması”.

 

Her şeyden önce “Leap Year” bu farklılık durumunu boğucu şehir atmosferinin kalabalık barlarında filizlendirmiyor. Tam tersine film kendini kırlara atıyor bir nevi. Eski bir İrlanda geleneğinden yola çıkıp sevgilisine 29 Şubat’ta evlenme teklif etmek için yola koyulan Anna, hava muhalefeti nedeniyle kendini küçük bir köyde buluyor ve burada tanışıp ilk andan beri hiç anlaşamadığı Declan ile Dublin’e gitmek üzere uzun bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta dediğimiz gibi boğucu şehir gürültüsünden uzak mekanlarda izliyoruz çifti. Üstelik yolda başlarına gelen bir dizi talihsizliğin hepsi de eğlenceli. Declan üzerinden mizahi doz başarılı bir biçimde zerk ediliyor izleyene. Çoğu romantik komedinin göstermeye cesaret edemeyeceği bir güzergahla film uzunca bir süre çifti zıt kutuplara yerleştirmekten de çekinmiyor. Ayrıca ikilinin serüvenleri yol filmlerini sevenleri de mutlu edecektir.

 

Netice olarak film tahmin edilebilir sonuna geldiğinde dahi izleyen “yine aynısı olacak” demiyor tam tersine filmin tam da olması gerektiği şekilde bitmesini istiyor. “Leap Year” izlemekten pişman olmayacağınız komik bir romantik film.

 

Filmde kendisini hep “kirli” rollerde gördüğümüz için bu burjuva havalarına pek alışamadığımız Amy Adams, müthiş bir iş çıkarıp bir an dahi sırıtmayan Matthew Goodie ve Adam Scott yer alıyor. Yönetmen Anand Tucker.

Leap Year – Aşka Yolculuk Yorumları

1 Yorum


beş − 3 =

  • minecik 31 Ağustos 2012 13:49

    Filmi mi yorumu mu yıldızlıyoruz. Benimki yorum için:)

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri